Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Jihoafrická republika - 2008 Sloní park ADDO
Poslalpepik v Friday, 06. February 2009 @ 19:15:32 CET
Přispěno pepik

Jak se v JAR také volí

Do sloního parku Addo přijíždíme v pohodě za necelou hodinku. Po cestě ještě identifikujeme barevný stan. Již jsme ho po cestě zahlédli několikrát, vždy na roztodivných místech, většinou opuštěných. Vrtá nám hlavou, co by to tak mohlo být. Tady v pustině, kde jsou sem tam nějaké samoty, tady se asi nekempuje. Tady v pustině se asi nic neprodává. Co tedy tady v té pustině stan dělá? Pepík, který řeší vždy vše rázně, bez zaváhání řadí zpátečku. Záhadě musíme přijít na kloub. Netěšte se, žádná záhada se nekonala. Jakmile jsme docouvali, hned se nabízí nápis jako vrata: MÍSTNÍ VOLBY. A jsme doma. Ti pracující, kteří si zatím pořád ještě myslí, že to s ním spravedliví a poctiví soudruzi myslí dobře, můžou přijít a zavolit si, fabuluje Vašek. Ovšem nikoho takového poblíž nevidíme. Že by nebylo pracujících? Spíše už politikům nikdo ani tady nevěří. A to urny jdou přímo až k voličům, nabízejí se skoro u všech samot.

Sloní rezervace

Sloní park mezi spoustou jiných privátních parků nelze přehlédnout. Po cestě umístěné ukazatele nás neomylně vedou, i když jsme si nevybrali hlavní bránu. Oč je vstup do parku menší, o to příjemnější. Od usměvavého a ochotného mladíka dostáváme mapičku, poučení a jedeme. Park je zase úplně jiný než dva předešlé. Addo má atmosféru vzorně uklizené a opečovávané zoologické zahrady. Jakmile se orientujeme v ukazatelích, nic nás už nepřekvapí. Zvířata, zvláště sloni, se vzorně řadí k focení u napajedel, na požádání se koupou, pijí, laškují ve vodě i na suchu. Všechno v ceně J) A ještě se vám lvi natočí tak, aby nebyli proti sluníčku, aby na snímku snad nevznikla nějaká nestabilita. Slonů máme na kartách mraky, Ivoš si zoufá, kdo bude všechny ty fotky probírat a zpracovávat? Pevně rozhodnut ušetřit si práci foťák složí - už mám všechno, nic dalšího nefotím!!! A pak nastoupí sluníčko a mraky. Úžasné světlo, nízké a nadýchané běloskvoucí obláčky. To tu fakt ještě nebylo, vydechne Ivoš. Šup a foťák je opět na svobodě – cvak, cvak, cvak. Ty bláho, to jsem ještě neviděl!!! Kupodivu po všech nejroztodivnějších a nejdivočejších zvířatech z Krugráče a ze Svazijska nám dneska učarovaly želvy, pštrosi a prasata s podivuhodnými tesáky. Po čtyřech hodinách a několika mistrných sborkách a rozborkách, jak manipulaci s Ivošovým foťákem nazval Pepík, pohoníme autem ještě bradavičnatá prasata, aby na videu bylo něco hejbacího, a park považujeme za dobytý.

Vaškův přepočet efektivity návštěvy parků

Pozitivní stránka je, že zvířátek je v ADDO dostatek a koeficient úspěšnosti neboli rentability místní lokality je přiměřený. Přepočet na randozvířata/ koeficient rentability návštěvy konkrétní lokality, tedy: Rndzv = cena vstupenky/počet zhlédnutých zvířat Pokud je koeficient větší než jedna, je návštěva neúspěšná, pokud je menší než jedna, je návštěva úspěšná. V lokalitě Addo se koeficient Rndzv pohyboval někde kolem 0,3 - 0,4.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Jihoafrická republika - 2008
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Jihoafrická republika - 2008:
První horké hodiny


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Jihoafrická republika - 2008

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy