Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Jihoafrická republika - 2008 Knysna
Poslalpepik v Friday, 06. February 2009 @ 19:26:22 CET
Přispěno Anonymní


Po kávičce u pumpy cesta příjemně ubíhá. Silnice tradičně poloprázdné, a tak dojíždíme až do přímořského městečka Knysna. Cestou klukům předčítám z chytré knihy, co vše můžeme v malém a sympatickém městečku vidět, a toužím po večerní procházce. Vždyť my letos vlastně pořád dřepíme v autě!!! V každém parku přísný zákaz byť jen otevření dveří a nikde jinde jsme zatím vlastně ani nebyli. Kluci se jen chechtají: co tě to napadá, večer se procházet v Africe!! Vždyť jsme vybaveni spoustou rad, jak se tady po západu slunce chovat. A žádné večerní procházení mezi nimi nenajdeš…. Kdyby nebyli líní, tak si snad budou ťukat na čelo, cože mě to zase napadlo.

Rustikální penzion
Ach jo, odevzdaně rezignuju. A raději v knize hledám ubytko: rustikální penzion Inyathi Guest Lodges. Slovu rustikální rozumějte asi tak, že tady můžete bydlet v chatkách ze dřeva s barevnými vitrážemi v oknech, koupete se ve staré vaně na nožičkách a tomu všemu vévodí nasládlý starobylý odér. Tak se ubytujeme, chvíli se necháme opájet nevšedním odérem, na nožičkovou vanu už nedojde, protože spěcháme do města – rychle, než se setmí, vyhrožují kluci.

Konečně správná procházka
V Knysně procházíme ulicemi, oči dokořán. Kde jsem se to ocitli? Evropské přímořské letovisko, nebo snad americké pobřeží? Většinou bílí lidé, obchody plné pěkného zboží, které není pro nás ani drahé. A což teprve, když se dostaneme na zdejší Waterfront!! Davy turistů okupují luxusní restaurace, nabízí se tu k jídlu všechno: ryby, žraloci, pštrosi, nejrůznější kozy a samozřejmě stejky, stejky, a zase stejky. Největší hlad má Vašek, a tak má dnes právo zvolit si restauraci. Než se však rozhoupáme, všechna pěkná a v úvahu přicházející místa jsou obsazená. Ve všech podnicích nás usazují už jen venku. A nevěřili byste, jak je v tuto dobu večer v Africe už pěkná zima. A tak se pomalu vracíme potmě do města, opatrnost vzala zcela za své, neboť po chodnících se trousí plno lidí a volíme plnou a lidovou restauraci.

Tady si kluci konečně dopřejí luxusu pozorovat místo zvířat – jak to jen teď kulantně vyjádřit – ňadraté dámy, které své vnady dávají víc než na odiv. Obsluha je jako všude bleskurychlá J)) po půlhodině čekání na pivo usuzujeme, že je asi rozbitá pípa. Není, jen je třeba si uvědomit, že jsme v Africe.

A tak se mi po večeři plní sen – procházím se nočním tmavým městem a vůbec se nebojím: jednak mám v sobě dvě piva a jednak s sebou tři chlapy. Půlhodin i půllitrů bylo nakonec požehnaně.

Vaškova Knysna
Po kratší procházce na místním Waterfrontu hledáme místo,kde bychom ochutnali místní speciality, ale bohužel je všude plno. Nakonec nacházíme jakousi místní palírnu, kde většina osazenstva chlastá pivo, sleduje jakési sportovní utkání v televizi a všichni u toho strašně řvou - no skoro jako doma. Večeře: ryba s listovým špenátem a ovčím sýrem brambůrky a pivo.
Večer na nás naléhala místní děvčata za účelem bezpracného přivýdělku. Odolali jsme.
 
Příbuzné odkazy
· Více o Jihoafrická republika - 2008
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Jihoafrická republika - 2008:
První horké hodiny


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.6
Hlasů: 5


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.12 Sekundy