Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Jihoafrická republika - 2008 Parys
Poslalpepik v Sunday, 08. February 2009 @ 21:58:58 CET
Přispěno Anonymní

Malé městečko Parys, pravopis je správně, nebojte)), ležící asi 100 km pod Johannesburgem, se nám do itineráře do-stalo jaksi náhodou. Na každé cestě, kterou si plánujeme a produkujeme sami, si samozřejmě necháváme nějakou malou časovou rezervu, kdyby náhodou ….. A tak i tentokrát. První rezervní den jsme prováleli u bazénu v Kimberley, druhý trávíme v Parys. Nechceme poslední den bloudit v Johanesburgu a kazit si tak úžasné dojmy z této pěkné dovolené. A již doma padlo předběžné rozhodnutí, že se tomuto násilnostmi neblaze proslulému velkoměstu raději vyhneme.

Během poslední kimberleyské hotelové večeře zaujala pána u sousedního stolu naše vzrušená a pivem a vínem podbarvená, tedy hlučná, řeč. Domníval se stejně jako spousta jiných Jihoafričanů, že jsme Rusové, ale raději se zeptal a my ho hned vyzpovídali. A tak se Parys, jeho výletní a víkendové městečko (byl z Pretorie) dostala do našeho plánu.

Tisícová Parys byla dobrá volba. Nachází se na kraji hornaté oblasti Vredefort Dome, jež vznikla před dvěma miliardami let po nárazu gigantického meteoritu. Je to nejstarší a s průměrem 200 km zároveň i největší meteorický kráter na zemi. Jedinou před-ností městečka je pěkná poloha u romantické řeky, spousta restaurací a obchodů a klid.Takové nudné výletní místo. Nám pro odpočinek a bilancování cesty pasovalo.

Ubytováváme se v penzionu Waterfront, který vede asi šedesátiletá majitelka. Má úplně prázdno, provází nás všemi pokoji, které má vymazlené do posledního detailu. Každá místnůstka je barevně pojmenována a vyladěna. Podle příslušenství i cenově odlišena. Admoš ji podezírá, že manžel-starý dědek vše vybudoval a následně zakalil a baba si nyní hospodaří. Opak je ale pravdou. Manžel právník přichází večer a dává všemu řád. Přesto jsme opět za mříží, i když tentokrát vlastníme klíček na odemčení.

V bazénku je nádherně teplá voda ohřívaná přes tepelné čerpadlo. Neodvážil jsem se to navrhnout, reaguje Vašek na můj nápad místo zkoumání městečka si zaplavat. Plaveme, lenošíme, z vody se vykopeme se až na večeři. Chyba. Všechny hospody ve městě jsou z nám neznámých důvodů zavřené a my končíme ve Steers u grilovaných žebírek. Břicho plné, chuťové buňky pláčí. Takhle odbytá večeře na rozloučenou. A tak aspoň večer si u bazénu popouštíme alkoholovou uzdu. Horko, teplý bazén, báječné červené i červená label. Královské zakončení našeho afrického putování.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Jihoafrická republika - 2008
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Jihoafrická republika - 2008:
První horké hodiny


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Jihoafrická republika - 2008

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy