Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Jiné zajímavosti Plachetnice 2008 - Chorvatsko
Poslalpepik v Friday, 01. August 2008 @ 21:50:57 CEST
Přispěno pepik

6. – 14. června 2008

Posádka:

Kapitán Pepík
Admirál Vašek
První důstojník Jirka
Zásobovač mořskými plody Leoš
Šéf pokladny Luděk
Velitelka kuchyně Marcelka
Presso šéfová Šárka
Ozdoba lodi Petra
Manažerka vnějších vztahů Květa

Název lodi: Panter
Typ: Bavaria 44
Délka: 15, 40 m
Start: Marína Kaštelet, Split
Nejjižnější bod: městečko Cavtat, kde otáčíme.
Nejčastější pití: pivíčko a kafíčko
Nejfrekventovanější věta: Jak chcééééééééééš!!
Nejoblíbenější činnost: přežírání se
Nejlepší mňamka: každé jídlo, včetně párečků a konzerv
Nejdiskutovanější problém: Co ty kurvy zase ukradly!!

1. den – sobota

Do maríny přijíždíme na tři skupiny: vítězí Leoš se Šárkou, stříbrná medaile patří Praze a nakonec Jirka s Marcelkou. Loď předána kolem 16. hodiny, v půl páté již na vlnách. Není vítr, jedeme na motor. Kotvíme v pusté zátoce Vela Garška na Hvaru ve 21 hodin. Do studených vln se kvůli přivázání lodi vrhá Luděk. Přes jeho hrdinský kousek je posádka skeptická: lano je přivázáno na nějaké sušce, praví Šárka. Květa zase nechce věřit Luďkovu uzlíčku. Ale všechno kupodivu drží, jen Luděk se klepe – voda studená. Vše napravují kalíšky.

2. den – neděle

Kapitán u vědomí dlouhé cesty brzo ráno velmi aktivní, posádka kupodivu také. Vyrážíme 7,45. Městečko Hvar, které se právě probouzí, už čile fotíme. Marcelka vytahuje první ze svých trumfů: úžasnou makovou bábovku. Šárka slaví narozky a jelikož nesvítí sluníčko, svítíme si pěti metaxovými hvězdičkami. Kapitán i Admirál si pochvalují: posádka je veselá a pracovitá, loď velká a pěkná. Není vítr, jedeme na motor. Snídáme párečky v zátoce Loviště, ostrov Ščedro. Povzbuzeni metaxovým sluníčkem se kluci poprvé koupou. Po japonsku navštěvujeme Korčulu (kapitán zpomalí a my fotíme). Obědváme u vesnice Mokalo, cca 8 km od Orebiče na ostrově Pelješac. Kluci a Petra se potápějí u vraku nákladní lodi - ztroskotala v roce 1982, když vezla cement. Za bouřky a mlhy narazila do skalisek. Kapitán byl údajně opilý a dodnes prý sedí. Vrak je dlouhý 60m a část ho vyčnívá asi 2m nad hladinou. Chlapi nadšení ve vodě, ženy spokojené s klidem na lodi, i když to tu dost houpá. Nicméně teplota vody stoupá (23°C), a tak se definitivně koupou všichni. V 19 hodin kotvíme v Šipanu u mola – nic nám nedají, pouze pachole na přivázání a musíme platit 200 kun. Syčáci. Večeříme v přístavní hospůdce U more. Dražší, ale dobrá. „Majitelova maminka denně jezdí na moře pro čerstvé ryby,“ pochvaluje si šikovnou tchýni za majitele provdaná Slovenka. Jistě, šikovná - pořád na vodě! Na kraji vesnice opuštěná a zanedbaná velkoryse postavená vila – prý ji koupil Rus Abramovič za 6 mil. euro. Nemovitosti jsou tu velice drahé: 300 000 euro za polozřícený dům na pobřeží bez pozemku. Městečko velmi klidné, žádné diskošky. Ale jak dlouho ještě??? Na odchodu z hospody dostáváme od šéfa jako dárek dvě láhve vína – ale životnost mají jen asi 15 minut ))

3. den – pondělí

Výjezd v 9. 30 hodin. Po deváté není pivo jedovaté, a tak hned začínáme. Během dne se pomocí piv, vína a kalíšků dopracujeme k turnovskému směru v budhismu: cílem tohoto specifického učení je samozřejmě nirvána, ovšem bez ničeho – nic do těla nevstupuje, nic z těla nevystupuje. Celý den s otcem zakladatelem a duchovním vůdcem vedeme dlouhé filipiky: tedy ty bys neměl ani nikam nic zasouvat, lituje ho například Pepík. Čeká nás ještě dlouhá cesta, abychom učení vůbec pochopili. Admirál sice chápe, ale bohužel ještě neví, jak realizovat …. Do maríny v Dubrovníku přijíždíme v pravé poledne. Fouká, ale kapitán i bez přišukávátka při přistávání válí. Celé odpoledne a večer v Dubrovníku – musí se autobusem - staví před marínou a do starého města až na konečnou. Marína krásná, za 70 euro. Šárka poprvé předvádí koncert s kávovarem.

4. den – úterý Ráno se nechce z luxusu v maríně – nakupujeme, koupeme se v bazénu, tankujeme a odjíždíme v 10, 30. Za Inou předvádíme námořní tanec kolem uprchlého fendru. Po pánském natřásání se s háčkem ho prozaicky do ruky chytne Květa!! Kotvíme 12.15 v turistickém letovisku Cavtat v druhé zátoce. Hodinářská práce při přistání a stoprocentní sehranost posádky nám nepomohla – od mola nás nejprve vyhání malá loď (jako burlaci musíme Pantera popotáhnout), před trajektem za dvě hodiny už prcháme a Luďka s Petrou nakládáme jako zoufalé trosečníky. Do hlavní role při záchranné akci obsazen Jirka. Ze záchrance se brzo stává zachraňovaný, když motůrek stávkuje a pádla samozřejmě na lodi) Kotvit vždy v první zátoce jako ostatní plachetnice!!! Zpět na sever míříme ve 14. 30 hod. Není vítr, jedeme na motor. V zátoce na Lopudu vzdáváme koupáním hold utonulému Viktoru Dykovi, kterého nám Admirál buší do hlavy již od soboty. 19.30 kotvíme na ostově Mljet ve vesnici Sobra. Ideální přístav - přímo v hospodě. Konal se největší mejdan celého týdne: zakládáme vsetínsko-pražskou větev turnovského budhismu. My už můžeme cokoli vsunovat a cokoliv kamkoliv i vlívat. A tak toho notně využíváme. Víc nevím. Leoš prý nalovil dva kýble mušlí, vařili prý ve třech hrncích, vše prý snědli, moc si pochutnali. Mne prý budili, ale nevzbudili, tak jen přehoupli zábradlí a seděli a pili ještě i v hospodě.

5. den – středa Ráno před snídaní velí kapitán k přírodnímu jezeru. Jak dlouho ještě přírodnímu? Bagrují zde novou silnici. Po kávě v naší hospodě (opravdu stačí jen přehodit nožku přes zábradlí a už si poroučet makiato) vyrážíme v 10 hodin. Celý den pijeme, jíme, opalujeme se, koupeme a sbíráme moudrosti: šmakuj, nešmakuj, do huby pakuj. Nebo náročnější: co huba přijme, prdelí protlačíš. Voda má úžasných 24°C, plaveme. Vítr jen sporadicky, kluci vytahují plachty spíše jen pro ozdobu. Kotvíme 18 hodin ostrov Lastovo, zátoka Velji Lago. Leoš naloví opět mušle, opět papání. Výstup na kopec a prozkoumání vojenského tunelu se zásobami nafty zvládá jen část posádky.. Cestou na pobřeží nové luxusní domy, prý ruský kapitál. Atmosféra opuštěné a zapomenuté části ostrova (nejbližší obchod 3 km vzdálený) je zcela ztracena. Ukrajinská smetánka má v novém ruském hotelu velký mejdan pod širým nebem. Hrajeme blbě fotbal s Portugalskem, na Euru poprvé prohráváme.

6. den – čtvrtek Ráno prší, bouřka, otálíme s odjezdem. Procházka, v hotelu pak káva a víno. Vaří Pepík s Jirkou - co lednice dá, odjíždíme ve 12. 30. Obloha nevypadá nadějně, vlny, vítr (ovšem přímo proti nám), později se ale vyčasí a zahřeje nás i sluníčko. Kotvíme v 17. 30 na Visu ve městečku Vis. Večerní procházka k Topičově vile, Chorvati vyhráli nad Německem: zvoní se na kostelní zvony, vojenská loď střílí z děla, spratkové ječí a lítají jak šílení. To se umí někdo radovat!!! Večer nám Vašek ukazuje, jak umí budhista zdravě uvařit a zároveň strašně zprasit kuchyň.

7. den – pátek Ráno pomalé přístavní kafíčko, Leoš i s vytouženou decinkou bílého. Jemně prší, užíváme si houpavého námořního kroku na pevnině. Poslední odjezd v 11. 30. Trochu fouká, natahujeme spíš symbolicky plachty: kvůli fotkám a Petře, která je na plachetnici poprvé. Před přistáním ještě sluníčko, plaveme. Dopíjíme poslední zbytky erárního chorvatského vína i českého piva. Kapitán znaven. Tankujeme a už jen správně zakotvit. Bezchybná práce Admirála i celé posádky. Kapitán předává loď, Šárka vaří presso. Odcházíme na příjemnou procházku. Asi dva km severně po pláži nabitá hospoda s dobrým jídlem. Naposledy si ťukáme, hodnotíme a děkujeme kapitánovi za skvělé vedení i celou organizaci plavby. Tak zase někdy příště!!!! 
Příbuzné odkazy
· Více o Jiné zajímavosti
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Jiné zajímavosti:
Cestovatelská pro a proti


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Jiné zajímavosti

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy