Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Vihorlat na kole 08 Úvod
Poslalpepik v Thursday, 22. May 2008 @ 14:22:31 CEST
Přispěno pepik

Bicykl je vynález úplný, konečný a dokonalý, který nikdy nebude překonaný. Kdo má kolo, má křídla.

Tak toto tvrzení jsme znali dlouho před tím, než jsme se vydali na cestu. Přesto až během naší expedice jsme si ověřili, že platnost těchto slov je nevratná a definitivní. Motto mělo fungovat jako antidepresivum ve chvílích, kdy někoho z nás přepadne trudnomyslnost nebo nezvladatelná únava. Pepík nám však své heslo preventivně několikrát denně euforicky vnucoval, takže nezvladatelná únava ani deprese nikdy bohudíky nenastala. Proto hned v úvodu radím si tato slova dobře pamatovat!!!!

O naší expedici jsme snili dlouho, vlastně ještě v době, kdy fungovalo Československo. Projet na kole republiku od Aše k Čierne při Čope, to bylo výzva!!! Než jsme se však odhodlali, uteklo mnoho času, republika se rozdělila a nám se otevřely dveře do cizích exotických krajů. Avšak při našich častých cyklistických výpadech po zemích českých a moravských nás stále více lákal etapový výlet, kdy bychom jeli do neznáma a nebyli vázáni na návrat.

Projeto Česko máme sice skoro celé, ale etapová expedice, to je něco zcela jiného. Tady se nejedná jen o poznání, ale hlavně o způsob prožitku, o kontakty s lidmi i o schopnosti řešit nepředvídatelné situace a nepodléhat problémům. Výprava vyžaduje nejen pečlivou přípravu, ale vedle fyzické kondice také hodně vůle a vytrvalosti, schopnosti snášet nepohodlí a umění přizpůsobit se.

Za Ihnátovými do Sobranců

Prvotní podnět pro expedici bylo seznámení se s rodinou Ihnátovou, která žije v Sobrancích na ukrajinských hranicích. Velmi srdečně nás zvou k návštěvě svého rodiště, ale kdo by se trmácel takovou dálku!! Jedině ….. A tak bylo rozhodnuto: do Sobranců jedeme z Prahy na kole!! Příprava cesty zabrala skoro celý rok, i když většinu času jen planým sněním a nejrůznějšími fantaziemi. Mapy roztáhl Pepík na podlahu o Vánocích, a to už šlo do tuhého. Určil termín startu a bylo definitivně jasno, že musíme začít trénovat. Začali jsme letos vzhledem k počasí již 10. února. Pak však nastala opět zima a my uvažujeme, zda sedla nenosit s sebou do hospody, abychom aspoň takovou nenásilnou formou svá těla trénovali V dubnu pak využíváme každou chvilinku na proluftování kola, protože start stanoven na 1. května. Ubytování a plánování tras pak honíme po večerech samozřejmě těsně před odjezdem, který je správně nervózní a upospíchaný.

Doprovodné vozidlo?

Tato otázka se řeší nejvíce. Byli bychom nejraději, kdyby nás někdo doprovázel, abychom nemuseli všechno tahat s sebou. Avšak nikdo ochotný strávit tři týdny buď za volantem nebo čekáním na rozjuchanou partu na kole se nenašel, a tak volíme kompromis. Vyrazíme sami s několika nejnutnějšími věcmi a po několika dnech se k nám přidá Ondra s nabaleným Fordem, kde na nás budou čekat tašky s čistým prádlem, s kosmetikou i s dárky pro cílovou etapu. Vymyšlené to bylo vskutku dobře, skutečnost byla ještě lepší. Jak den za dnem plynul, v penzionech, privátech i ubytovnách si vždy naše sportovní multifunkční prádlo přepereme, po několika dnech dokupujeme kosmetiku a naráz zjišťujeme, že věci ve Fordu vlastně vůbec nejsou potřeba. Domů se nakonec vracíme vlakem, a tak Ondra je bez práce a my celou cestu podnikáme stylově: jen my a kola. Sice těžká, neb nabalená, ale podle latiníků Omnia mea mecum porto - všechny své věci nosím s sebou.

A kdo vlastně tvořil naši expedici?

Na cestu se připravuje cca 10 přátel, kteří si rozmýšlejí, zda pojedou celou trasu, či kde a jak se připojí. Nakonec nás vyrazilo pět a do cíle se dostali pouze tři nejvytrvalejší. Nikdo se nepřidal, i když velké množství kamarádů nám fandilo.

Tahounem, motorem a plánovačem všeho byl samozřejmě Pepík. Hlava zájezdu, která vymýšlela trasy, zajiśťovala srandu i servis a většinou opatřovala opulentní snídaně. Po několika dnech si vysloužil něžnou přezdívku Tyran, neboť nás ráno honil na kolo a ze svých časových plánů naštěstí nehodlal slevit (jinak se na trase snad plácáme ještě teď).

Vašek
, to bylo takové naše štěstíčko a sluníčko. Vyrovnával drobné nestability v náladách, většinou jistil zadní část pelotonu a vše pečlivě dokumentoval, i když naše foťáky již umdlévaly.

Dva muže doplňovaly tři ženy. Šárka, která se z nás tří připravovala asi nejpečlivěji. S Pepíkem studuje dopředu mapy, vymýšlí co s sebou i jak cestu zahájit. Těsně před odjezdem ji sice stihlo několik zdravotních problémů jako záda nebo umdlévající ruce, ale nabalila s sebou několik platíček ibalginu a vzhůru do sedla!!!

Jolana
si od začátku příliš nevěřila. Přestože fyzicky velmi dobře vybavena, je přesvědčena, že nedojede a že námahu nezvládne. Dokonce ani dovolenou si na celý plánovaný pobyt nezařídila. A vězte, že překonala všechna svá očekávání. Na každém kopci i vršku byla první a s potěšením dojela až do Košic.

Naopak Květabyla od počátku handicapovaná jak zdravím (koleno), tak rokem narození a oproti ostatním i chatrnou fyzičkou. Stěžovat si však nemohla, neboť prvotní idea vzešla z její hlavy a jako správná manželka musí muže následovat v dobách zlých i nejhorších….


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Vihorlat na kole 08
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Vihorlat na kole 08:
5. den: Záhorská Ves


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 6


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Vihorlat na kole 08

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy