Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Vihorlat na kole 08 1. den: Praha - Planá nad Lužnicí
Poslalpepik v Thursday, 22. May 2008 @ 14:33:47 CEST
Přispěno pepik

1. den

Tak den D je tady a my se budíme s mírně staženými hrdly a rozklepanýma nohama. Ujedeme vůbec celou trasu? Nestane se nějaký úraz? Bude nám přát počasí? Přesně podle pokynů šéfa Pepíka však Jarda přistavuje před dům auto, aby nás vyvezl na kraj Prahy do Průhonic. Po dlouhých debatách, zda Prahu projedeme metrem, nebo na kole, nakonec auto zvítězilo z důvodů bezpečnostních i rychlostních.

Jarda je vzorně připraven a vysazuje nás po půl hodině přímo na úpatí cyklostezky 11. Mírně mží, nervózně vykládáme kola, uděláme první fotky a přesně v 8 hodin Jarda mačká pomyslnou startovací pistoli. Tak vzhůru do sedel!!!!

Po prvních šlápnutích však z nás startovní horečka spadne a my se poddáváme kouzlu časného prvního máje. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na líbačku pod rozkvetlou jablůňkou a už chroustáme první kilometry.

Ve Štiříně se fotíme před vládním zámečkem, na který se těšil speciálně Pepík: „Tak tady se ty kurvy dohadují, co všechno zase ukradnou,“ a už jsme ho raději rychle hnali dál. Pospícháme, neboť v Týnci nás už čeká Šárka, která si udělala malý foršus přespáním u kamarádky. U Konopiště máme svoji první malou premiéru – nečekaně se odchylujeme z trasy. Ale bloudění nás nerozhází, v dobré náladě míříme na oběd do Bystřice. „Prosím Vás, kde se tady můžeme dobře najíst?“ otázka směřuje na domorodce s mírnou nadváhou a zahajujeme jí každou polední pauzu. Do dobré hospody se trefíme fakt pokaždé, nejenom tady v Bystřici. Příjemným provozovatelům hostince na náměstí U Hlaváčků jsem slíbila, že se o nich zmíním. Jídlo, obsluha i ceny fakt super, doporučujeme!! A kola beze všeho pod zámek na chodbu.

Úvodní etapa by měla skončit v Táboře, kde se náš kvintet usazuje na náměstí v cukrárně. U dobré kávičky a zákusku - prvotní předsevzetí o hubnutí vzalo za své okamžitě  hodnotíme první hodiny na kole. Největším překvapením je, že ani po cca 80km nejsme tak moc unavení, a tak odvoláváme předběžně zamluvený táborský nocleh a pokračujeme dále. Přestože hrozí déšť, milá děvčata z cukrárny s nahými bříšky kluci opouštějí velmi neradi. Z Tábora do Sezimova Ústí vede pěkná cyklostezka podél Lužnice, kde se daří i bruslařům. V Ústí jedeme podél Benešovy vily, která je sice přístupná, ale vzhledem ke zdržení s nahými táborskými bříšky již dnes zavřená. I malý kopec nám už dává zabrat – přece jen jsme hodně ujeli, ale jak se dostaneme opět k řece, pohoda.

V Plané nad Lužnicí, po 118km máme opravdu dost. První ubytovací možnost ve městě nás zklamala, a tak volíme cestu za město, do penzionu Na Černé. Zde prý není nic k jídlu, což nám ve městě nevadí, ale jak se domy za zády ztrácejí, klesáme na duchu. Bez večeře a bez snídaně? To fakt ne. Musíme vyslat nějakého nešťastníka pro potravu! Ale nešťastníkem nechce být nikdo! Uvláčeni únavou a skleslí na duchu otvíráme dveře penzionu. Ovšem první pohled padá na fungující pípu a nálada se nám okamžitě zvedla o 100 procent. Když je pivo, nebude hlad!! A už se v pohodě ubytováváme, domácí nám dokonce roztopili kotel. Penzion je přímo u řeky, stranou hluku a spěchu, pohlazení pro oči i duši Pražáka.

První večer byl jedinečný. Vedle mnoha půllitrů nám šéfka připravila ještě sýrové talíře s domácími vajíčky a klukům ohřála klobásu. Levná královská večeře. Hodně piva, teplo, jídlo a v hlavě se mele spousta dnešních zážitků. Přichází šéf pan František a neodolatelně se nám mísí do debaty. Top tématem jsou svatby. Všichni přítomní ženatí chlapi si stěžují, jen Vácínek institut manželství bránil: já se oženil ideálně!!! Helenko, fakt to tvrdil. První noc spíme všichni jako zabití, ostatně jako pak pokaždé.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Vihorlat na kole 08
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Vihorlat na kole 08:
5. den: Záhorská Ves


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.75
Hlasů: 4


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Vihorlat na kole 08

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy