Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Vihorlat na kole 08 2. den: Slavonice
Poslalpepik v Friday, 23. May 2008 @ 19:10:50 CEST
Přispěno pepik

Planá nad Lužnicí - Slavonice

Ráno u Lužnice bylo kouzelné – ranní rosa, opar nad vodou, zářivé sluneční paprsky… Nedalo se než podlehnout a začít fotografovat, portrétovat se a všelijak prodlužovat odjezd. Když však už vše definitivně sbaleno, dáváme stroje do pohybu a hned kopec!! Ty jo, jestli to takhle bude pokračovat, nedojedeme ani do Bratislavy!! Únava se v noci rozležela a nohy, zadky i ruce se ozývají. Dnes už vím, že naše obavy byly dost zbytečné. Čím déle jsme totiž jeli, tím lépe se tělo kupodivu přizpůsobovalo. Když jsme pak doma vše bilancovali, průměrná rychlost jízdy i délka tratě se každým dnem pomalu zvyšovaly.

První zastávkou byl zámek Červená Lhota. Většina z nás ho sice zná, ale vidět ho ráno bez turistů, toho musíme využít. Obědváme v Jindřichově Hradci na starém náměstí. Samo město nás překvapilo kypícím životem, spoustou obchůdků i upravenou pěší zónou. Šárka si nechává seřizovat kolo, poté se napojíme na green way , krásnou cyklostezku vedoucí z Prahy do Vídně. S tou se směrem na jih budeme potkávat ještě často. Trasa do Nové Bystřice je skvostná, vede vesničkami, lesem a je super značená. Cestou míjíme lesní penzion Peršlany, kde nám bylo doporučeno kafíčko i s dobrým zákuskem. Ale tentokrát jsme na sebe tvrdí a děláme dobře: za údajným kafíčkem kopec jako bejk – ještě že jsme hladoví, lépe nám to táhne. Svačinka na náměstí v Bystřici nebyla sice nic moc, ale o to víc se těšíme do Slavonic.

A po Bystřici samozřejmě opět kopec, a ještě větší. Šplháme na hrad Landštejn . To už jde do tuhého, předjíždějí nás mladší a dynamičtější (a určitě i odpočinutější) cyklisté. Na radu toho komunikativního, abych si přehodila, opáčím, že přehodit bych potřebovala spíše pár desítek let. No, aspoň jsem se dočkala povzbuzení, že tak strašné to prý se mnou ještě není…. A tak to tedy s funěním dotlačím až do vítězného konce. Nahoře lapáme po dechu všichni, jedinému Pepíkovi humor nedošel. A už nás čeká sladká odměna: sjíždění dolů je podstatně delší než ta hrůza na kopec. Vychutnáváme si svištění větru kolem uší, až Václav zavelí: využijeme posledního podvečerního sluníčka!! Nevím, zda měl na mysli slunko na obloze, nebo zářivé slunko ve sklenici, každopádně v hospůdce U Skipiho si dopřejeme obojí.

A pouze hrozící déšť (hrozil nám na cestě mnohokrát, naštěstí pořádně jsme promokli pouze jednou) nás donutí šlápnout do pedálů. Ubytování ve Slavonicích předčí všechna naše očekávání. Pitoreskní malý domeček na horním náměstí, ve kterém vládneme sami. Kola se stěhují do obýváku, topení sálá, horké vody dostatek. Krásně klenuté stropy a starobylé zařízení dodávají našemu bydlení nevšední atmosféru. Ale zase tak velcí romantici nejsme, abychom byli živi jen z příjemných pocitů. Hospoda Alfa nabídla skvělé jídlo a zemitou servírku. „Tak miláčku, co si dáte? Ale děte, to bych nedoporučovala, to je jen blbej polotovar!“ Dali jsme na její rady a bříška se radovala. Díky, Janinko!! Po dnešních 91km pak spíme všichni jako zabití.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Vihorlat na kole 08
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Vihorlat na kole 08:
5. den: Záhorská Ves


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Vihorlat na kole 08

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy