Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Vihorlat na kole 08 4. den: Hevlín
Poslalpepik v Wednesday, 28. May 2008 @ 21:54:10 CEST
Přispěno pepik

Vranov nad Dyjí - Hevlín

Ráno bohatá snídaně opět v režii Pepíka. Vyrážíme podél hranice s Rakouskem na krásných asfaltových pohraničních silničkách, pohoda. Celá oblast se snaží živit na cestovním ruchu, a tak vše pro turisty!!!! V Čížově zcela nové a luxusně vybavené informační středisko spolu se zachovalou bývalou státní hranicí. A netrvá dlouho (pouze asi 1km dlouhého stoupání nesjízdnou lesní cestou) a fičíme z kopce do pohraničního městečka Hardegg, nad kterým se tyčí malý, ale přívětivý hrad. Přívětivý – jak pro koho, já zde píchla. Kluci však byli připravení a celá operace netrvala déle než pár fotek na památku.

V Rakousku jedeme po krásných silničkách přes Merkensdorf vylidněnými vesnicemi (že by všichni v práci?). Pořád nás krapet honí mraky, a tak v Niederflachnitz přečkáváme přeháňku u piva a kávy s domácí smetánkou. Rázovitá hospoda s ptáky ve voliérách a velkým tanečním parketem obklopeným mysliveckými trofejemi probudí z letargie Šárku, když s ní Vašek „na sucho“ roztáčí pravou rakušáckou polku!!

A jedeme dál!! Po dlouhém sjezdu nás brzdí Pepík: pozor, tady zabočte vlevo!! A už se ocitáme na poutním místě, u Svatého kamene v Mitteretzbachu. Kultovní místo, kde je vybudován vyhlídkový ochoz do kraje, tvoří půdorys bývalého kostela, nově zrekonstruovaná kaplička a hlavně „Svatý kámen“. Již v prehistorické době sem lidé přicházeli, aby se uzdravili, protože prášek vyplavený vodou při tření kamene má prý léčivé účinky. Podle prospektu se i nyní pořádají ke kameni prosebné průvody a poutě. My se z moderního a funkčního ochozu díváme do kraje, fotíme a i my prosíme a přejeme si , abychom expedici přežili a ve zdraví se vrátili domů.

Duchovní útěcha a rozjímání, to je sice prima, ale hlad útočí!! Zachraňuje nás zase až naše moravská hrouda – Hnanice. Úžasný hotel Happy star, kde i přes zpocená trika na nás nekoukají jako na bezdomovce a kde se jí jako v pravém Hiltonu. Například úžasná chřestová polévka s rajčaty nebo famózní pečené koleno, kterého bylo pro dva přespříliš. Vše čerstvé a chutné, porce velké. A to ani nevíte, že nám po jídle přinesli jako pozornost podniku zákusek.

Pokračujeme naštěstí krásnou vinařskou oblastí, kde je pořád na co se koukat, a tak nám odpolední námaha ani nepřijde. Hlavy vinné révy začínají obrážet, políčka vzorně upravená, vinné sklípky podél cest čekají na žíznivé poutníky. Žírný úrodný kraj, jedeme i přes známý Šatov. A také kraj bohatý, o čemž svědčí například i velkolepý zámek Jaroslavice, pod kterým funíme.

Když to shrnu: Podyjí je úžasné, Pepík měl pravdu. Je tu hodně dobře značených cyklostezek, na turisty a cyklisty jsou tu připravení i natěšení. A to jak na rakouské, tak na české straně.

A už nás zase honí bouřka, do dnešní cílové stanice dosupíme z posledních sil, přestože déšť zase jenom strašil. Každopádně penzion U tří lip v Hevlíně je pro nás nachystán, i když majitelka v čudu. Dům se ještě rekonstruuje, vše je buď zcela nové, nebo nehotové. Ale jsme tu sami, a to je super!! Večeře v místním hotelu standard. Rozptýlení přinesla až návštěva místní nálevny čtvrté cenové skupiny, kde dobrá a srdečná výčepní si nebrala žádné servítky a nalévala a nalévala. Becherovku a pivo. To se to pak spinkalo….


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Vihorlat na kole 08
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Vihorlat na kole 08:
5. den: Záhorská Ves


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.33
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Vihorlat na kole 08

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy