Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Vihorlat na kole 08 Vihorlat
Poslalpepik v Tuesday, 15. July 2008 @ 16:31:50 CEST
Přispěno pepik

Takže nejvýchodnější části naší velké cesty bylo dosaženo a my nyní už jen tak dovolenkujeme. Zpočátku jsme krapet nesví, když nemáme svých cca 90km v nohou, ale pomalu si zvykáme zase na normální režim.

Žádné časné vstávání, máme leháro, klídek, pohodu. Pereme, poleháváme, jíme, pijeme. Pepíkovi se vypadnout z tempa moc nelíbí, a tak aspoň vytáhne z kůlny kola a provádí údržbu. Této činnosti se věnoval vlastně celou dobu, musím mu moc poděkovat, staral se denně příkladně i o moje kolo, a když bylo potřeba, i o další. Kola už září čistotou, naolejovaná, nasprejovaná a přesto semtam ještě vypadne kousek bahna jako dávná připomínka dunajského dobrodružství.

14. den - den odpočinku

Marienka nám v malebné vesničce Porubě, kde rodina sídlí, připravila báječnou pozdní snídani a Jaryk se postaral, že dnes jezdíme po kraji na čtyřech kolech. Jedeme na Vihorlat k Morskému oku, procházíme se, lenošíme, absolvujeme túru po hospodách, pijeme, jíme, korunu všemu dává pozdní oběd v Mani.

Navečer na chatě jsme tak plní a líní, že je skoro povinnost vsednout na kolo a přehradu si jen tak v poklidu objet.

15. den - Vihorlat

Padlo rozhodnutí prozkoumat pohoří i jeho nejvyšší horu, která dala naší expedici jméno. Po dobré snídani se jednotka dělí na dvě strategické skupiny. Cyklisté vyrážejí vedeni Mariiným autem na úpatí horské cesty, Jaryk a americký kamarád Janko nasedají na čtyřkolku, berou zásoby a tradá za námi. Jako zkušení horští jezdci se hladově vrháme do pedálů, neb už hrozil šlapací absťák. Pár kilometrů nám nadšení vydrží, potom pomalu umdléváme, a jak asfaltová cestička přechází na strmé šutérky, dochází i na tlačení. Také jemně bloudíme, ale na Polianku, odpočívadlo pod vrcholem, po asi třech hodinách výstupu dorážíme bez ztráty kytičky. Už na nás čeká pár piveček ze čtyřkolky a hurá na samotný vrchol – 1 076m vysoko. Vyjet až na samotný vrchol se vzhledem ke skálám nedá, a tak volíme pro naše miláčky bezpečný úkryt ve křoví.

Jako mistři světa si připadáme nahoře: opět pokořen další z našich plánovaných cílů!!! Ale hrozí bouřka, navíc viditelnost dnes bohužel nic moc, a tak ještě chvíli nechat působit endorfiny, udělat pár fotek, zapsat se do sešitu a zpátky na Polianku. Snad to nepovíte žádným farizejským zeleným, ale udělali jsme si ohýnek, ze čtyřkolky vytáhli buřty, slivovici a další piva a radovali se jak malí skautíci. Vlastně klidně jim to řekněte, protože si nejsem jista, zda se to nebyl jen takový krásný sen a závan mládí. Úžasné.

Déšť nás nemilosrdně dohání. Na kola!!!! Někdo na dvě, jiný na čtyři, společně se pak scházíme na půli cesty dolů v malé maskované a zpola zapomenuté myslivecké chatě, kde nejhorší část deště přečkáme. Je nám tak krásně, že bychom zde nejraději strávili zbytek života. Ale jakmile alkohol vyprchá a začne se vtírat zima, vracíme se do reality. Pepík do tvrdé, neb ji okusí na vlastní kolena i lokte. To je zvláštní, celou dobu žádný pád, až nyní….. Cesta dolů nás vrátila rychle zpátky na zem. Pepík jako první po klouzavých strmých šutérkách nebo bahníčku, já řvoucí strachy za ním a trio rozvážně uzavírá Vašek svými povzbudivými hláškami. Přežili jsme a navíc, bylo to velmi důstojné a bohatýrské zakončení celé expedice.

Večeře s přáteli na Salaši, přijela i Jarka s holčičkami, které jsou velmi milé a dobře vychované, poté na chatě s dalšími přáteli, s Popůvkou a jejími hosty.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Vihorlat na kole 08
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Vihorlat na kole 08:
5. den: Záhorská Ves


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.75
Hlasů: 4


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.11 Sekundy