Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Praha - Vihorlat na kole 08 Loučení
Poslalpepik v Tuesday, 15. July 2008 @ 16:35:49 CEST
Přispěno pepik

Poslední den je pokaždé smutný, zvláště poslední den takového dobrodružství. Balíme svých pár věcí raz dva, smutníme, loučíme se. Ještě bohatýrský oběd doplněný bohatýrským pitím - drinkovicí. Jarykův patent: z plodů zvaných drinky pálí slivku, oblíbené pití slovenských politiků. A taky českých cyklistů. Jíme a pijeme v penzionu Juliana na Kamenci , kde je profesionální obsluha, velmi přátelské prostředí a vynikající kuchyň. Doporučujeme! Drinky poprvé, drinky podruhé, drinky potřetí . Pak už raději nepočítám, pánové se loučí opravdu bohatýrsky. Až tak, že po několika ujetých metrech Pepík uléhá na krajnici a odmítá dále v sedle pokračovat…..

Samozřejmě jsem ho s Vaškem donutili opět nasednout, do Michalovců nám už zbývá jen pár kilometrů. Na nádraží musíme přes celé město, snad my kluci vystřízliví!! Vašek ano, Pepík ne. Václav se mnou disciplinovaně zajišťuje cestu, Pepík zcela nedisciplinovaně uléhá uprostřed moderního a zpola nefunkčního (žádné informace, žádná úschovna bagáže, neochotné úřednice) nádraží na lavičku a hlasitě usíná. Václav někde lozí a já postavena před neřešitelný problém: tři plně naložená kola, spící Josef, vystrašená baba a kolem začínají kroužit podivné existence. Čím hlasitěji Pepík spí, tím více se utahuje jejich smyčka kolem našeho ostrůvku. Bojim!!!!

Nekompromisně budím spáče a vydáváme se na prozkoumání města, neb máme ještě asi tři hodiny času. Jarka je úžasná, dohoní nás mobilem a spolu se svým manželem nás ještě hostí. Drinkovice, becherovky ani piva není nikdy dost, a tak oba kluci jsou už na hraně. Na cestu dostáváme do vlaku ještě nějaké pití, kupujeme jídlo a jen tak tak stíháme pražský noční vlak.

Těším se na naše soukromé kupé, kde kluky umírním, dám si také něco ostrého na dobrou noc a ráno se vzbudíme v Praze. Naložíme kola, najdeme svá místa a šok: Co tu děláte? No, jedu do Prahy, odpovídá krásné tmavovlasé a krapet vyděšené mladé stvoření. Zuzanka . Pro kluky zjevení, pro mne komplikace. Teď je do postele hned tak nedostanu. A taky že ne: natřásají si peříčka, vytahují se, předvádějí, filosofují, smějí. Mladá zdravotní sestřička zpočátku dost vyděšená se však časem uvolní a vyklube se z ní zkušená vlaková cestovatelka, která ví, kam si dojít pro deky, kde si objednat ranní kávu i jak se rozkládají lůžka. Nakonec strávíme příjemný večer a klidnou noc.

V Praze na Hlavním nádraží nás ráno čeká Honzík a Zuzanka, Vihorlat i ukrajinské hranice jsou minulostí….

Čekají nás ještě hodiny a hodiny vyprávění a vzpomínání, protože to, co jsme zažili, to nebyla normální tuctová dovolená!!!

Na závěr bychom rádi poděkovali našim milým přátelům na Slovensku, kteří nás jednak inspirovali k této cestě, ale hlavně nás velmi přátelsky přijali a věnovali se nám. Marienko, Jaryku, Jarko, Jánko, Popůvko : moc děkujeme a věříme, že vám Vaši péči budeme moci v Praze brzo oplatit.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Praha - Vihorlat na kole 08
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Praha - Vihorlat na kole 08:
5. den: Záhorská Ves


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Praha - Vihorlat na kole 08

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.10 Sekundy