Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indonésie 2007 Úvod
Poslalpepik v Sunday, 02. December 2007 @ 09:47:53 CET
Přispěno pepik

Moji věrní a pravidelní čtenáři jsou již asi napjatí – tak kam letos? Výběr lokality 07 nám tentokrát nedal tolik práce – Indonésie bylo rozhodnutí z nejlehčích. Jednak je tam teplo a teplé moře, dále příjemní lidé, nikterak draho a navíc v tamějších krajinách (souostroví Nusa Tenggara) věčně vybuchují nějaké sopky, takže je tam i lechtivě nebezpečno. Václav loňského ledna posílá e-mail, že on má tedy již jasno – letos do tepla. My dva se nenecháváme dlouze přemlouvat, Pepík kupuje mapu, já průvodce a už se vycouvat nedá ))

Letošní cesta byla zajímavá tím, že naše řady obohatil nový prvek, a to další člen výpravy Láďa. Vstupní konkurz zvládl bez problémů, stejně tak se začlenil do naší stabilní trojky. Je pravda, že jsem malinko smutnila: už žádné noci s dvěma chlapy, žádné chrápací stereo, žádné šachy při převlékání - teď už jen pořád dva dvojáky, pohodlné ubytování bez překvapených a mírně závistivých pohledů ubytovatelů. Ale co už, nostalgie je vyvážena velkým kladem. Láďa vládne perfektní angličtinou, a tak jako spíkři máme leháro, neb se role mluvčího ujímá zcela dobrovolně a zdá se, že i rád. I když občas musíme jeho vzletná a složitá anglická vyjádření (běžně používá i kondicionál !!!) domorodcům do naší společné a uživatelsky přátelské angličtiny „massa Bob“ tlumočit ))))

Václav letos překvapil, když hned první den vytáhl malou kameru. Nutno hned v úvodu říct, že byl velmi pilný – kameroval, fotil a povzbuzen minulými úspěchy také hodně psal do malého kapesního komputeru. A tak si tentokrát dovolím ho trošku využít, vzdám se své exkluzivity a pravidelně vám vždy pootevřu okénko do jeho pestrého a mnohobarevného kulinářského světa.

Motorem cesty byl jako vždy Pepík. Moc toho nenaspal, hnal nás pořád dopředu. Oddychnout jsme si mohli vždy jen tehdy, pokud se nablízku objevili nějací lidé. Indonésany, žluté andílky, si doslova zamiloval. Nevynechal žádnou příležitost vstoupit s nimi do jakéhokoliv, velmi často jen mimického kontaktu. A oni, protože se moc rádi smějí, ho doslova zbožňovali – pravda, spíše zbožňovaly. A zvláště tehdy, když jim dával peníze….

A Květa se opět ujala role zapisovatelky a mentorky. Až na filmu jsem s hrůzou zjistila, že na převážné většině záběrů figuruju s brejlema na očích a s lejstry v ruce. Snad jsem kluky svým věčným poučováním a čtením z příruček moc neštvala. Tak teď se pokusím vám zprostředkovat, co všechno jsme viděli a zažili …..


 
Příbuzné odkazy
· Více o Indonésie 2007
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Indonésie 2007:
Čísla a fakta o naší cestě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 6


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indonésie 2007

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy