Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indonésie 2007 Ostrov Bali - Kuta
Poslalpepik v Tuesday, 04. December 2007 @ 20:42:11 CET
Přispěno pepik

Letošní odlet je krapet dramatický. Začínáme brzo ráno letem do Franfurktu.

Po dobré snídani v Praze však nedospalí, mírně rozechvělí, někteří z nás ještě i ovínění či ometaxovaní z rozlučky s rodinou, zíráme jak zjara na chodbu ve žluťáku: ne, fakt se nám to nezdá - plavem. Chodba je celá pod vodou. Takovéto „katastrofy“ nejsou v rodinných domcích ničím ojedinělé, ale proč zrovna dnes?? Hektické vytírání, kontrolování kohoutků a vydávání příkazů novému dočasnému pánu domu Honzíkovi. Nutno hned podotknout, že Jeník byl super – o vše se postaral a my mohli v klidu začít svoji dovolenou.

Z Franfurktu letíme čínskou společností Cathay Pacific. Lze jen vřele doporučit. Nejenže jsme na konci cesty dostali poukázky na 1OO dolarů jako dárek, ale milé a příjemné letušky byly usměvavé, nosily jídlo a pití, dokonce jsme dostali i jídelníček na výběr jídel. Filmy a mapička cesty na displeji jsou u nich samozřejmostí. Let trvající 11 hodin tak proběhl velmi příjemně.

V Denpasaru, hlavním městě Bali, si hned posouváme čas o 6 hodin dopředu. Na letišti pak nastává okamžik pravdy. Nejsme totiž vybaveni vízy, neb dle údajně spolehlivých informací se dají koupit přímo na místě, a to výrazně levněji. Nejistí se rozhlížíme. Je to pravda, nebo nás pošlou bez milosti zpět? Hurá, je to pravda!! Indonéské vízum se zde skutečně vydává jak na běžícím pásu, stačí mít připravených 25 dolarů.

Náš původní plán je jasný. Hned si koupíme let na Jávu do Yogyakarty, nebo do Maumere na Flores a začneme turistickou robotu. Bali si chceme nechat až na konec pobytu, abychom se trochu zrekreovali…. Plány se plánují, realita bývá jiná. Dnes už přátelé nikam, neboť vše vyprodané, na Jávu ani zítra. A tak kupujeme letenky na další den – destinace ostrov Flores, Maumere. A hurá do města!

Samozřejmě nesedáme do prvního taxíku, který se nabízí. Jsme přece zkušení cestovatelé, a tak se dohadujeme, smlouváme, snažíme se. Nováčkovskou daň však přeci jen platit musíme - jsme zatím moc bílí, moc čistí a s úhlednými a neposkvrněnými zavazadly. Za svého prvního taxíka v Indonésii platíme tedy nehorázných 50 000 rupií, což je na naše koruny cca 100 Kč. Zdálo se nám to přijatelné, neb cena je po smlouvání, ale dnes už víme, že jsme hrubě naletěli. Cena měla být minimálně pětinová……. Nakonec do města nedojedeme a necháme se vysadit na Kutě. Ve vesnici, nebo správněji v letovisku kousíček od letiště. Právě zde v roce 2002 teroristé odpálili bombu a zabili přes 200 lidí, převážně turistů. Kdyby se nejednalo o zákeřný útok na lidi, napsala bych, že se těm atentátníkům ani moc nedivím. Kuta je takové malé peklo, kde bych si já dovolenou představit asi ani neuměla. Silnice, auta, motorky, krámy, oprsklí prodavači a naháněči turistů, oplocené velké hotely, diskotéky, rachot….. Přestože je to prý vyhledávané turistické středisko, náš šálek kávy to rozhodně není. A navíc, vůbec to není Indonésie.

Ubytování máme parádní, i když ne úplně indonésky levné, za bungalov 165 000 rupií, tedy cca 330 Kč. Poprvé ochutnáváme indonéskou vřelost a vstřícnost, jejich dobrou kuchyni a překvapivě pitné pivo Bintang.

Vaškovo kulinářské okénko: K večeři nejprve dojídáme úžasný kozí sýr, který Květa veze až z Prahy a působením tepla a dalších vlivů se z něj stává vybraná pochoutka. Poté Pepa prohlašuje, že sem nepřijel zhubnout a že je nutno ještě absolvovat večeři - nudlové polévky a grilovaná masíčka v blízké restauraci nás utvrzují v tom, že jsme tu správně.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Indonésie 2007
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Indonésie 2007:
Čísla a fakta o naší cestě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 3


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indonésie 2007

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy