Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indonésie 2007 Ostrov Bali - Sanur
Poslalpepik v Sunday, 20. January 2008 @ 22:02:58 CET
Přispěno pepik

Turistické letovisko Sanur jsme vybírali dlouho, urputně a bezradně. Na Bali chceme strávit poslední týden a my s Vaškem máme zcela jasno: krásný hotel s bazénem, příjemné luxusní ubytování u tichého moře, poloprázdné žluťoučké pláže, dobré papání a odpočinek. Zadání jasné, oba kluci mlčky souhlasí a my projíždíme knihu nahoru a dolů, dolů a nahoru. Co vybrat, jak se nenapálit? Nakonec dáme na radu Francouzů z Travanganu a volíme Sanur. Volba hotelu už pak byla jednoduchá. Bohužel z Jávy letíme s dvouhodinovým zpožděním, přilétáme potmě a značně unaveni. Taxikář nás asi po hodině cesty vysazuje v tiché a příjemné zahradě, nacházíme zde i bazén, recepční usměvavá jako sluníčko dává malou slevu na ubytko. Bungalovy příjemné, i když ne tak pohodlné, jak jsem si vysnila. Hned se hrneme do bazénku, který i v noci příjemně pohladí teplounkou a čistou vodou. Neslyším však šumění moře a to mě trochu zneklidňuje. Noční procházka pak potvrdila moje nejtemnější obavy: na pláž se chodí daleko, navíc je nacpaná čluny, loďkami, rybářskými bárkami, také restauracemi, masážními prostorami, různými boudami a kůlnami. Ještě dál pak luxusní hotel Hayat, kde je pláž sice pěkná a čistá, ale to nic nemění na tom, že je určena jen pro hotelové hosty.

Ráno mám jasno: tady nebudu, stěhuju se!!! Líní a pohodlní kluci (kdo by se stěhoval? Ukázkově teplounký bazén, milá dámská obsluha, chladné pivínko…) mě chlácholí, pojď se za světla podívat k moři, to tě určitě přesvědčí …… Jo, houby!!! Jdeme na dlouhý pochod k moři – až na konec luxusní pláže, kde se kradmo pokládáme na hotelové lehátko, a než se nadějeme, moře prchá!!!! Ale tak rychle, že si pořádně ani nezaplaveme. Další argument pro stěhování. A teď si typněte: dostala jsem ty líné kůže jinam? Máte pravdu, nedostala. A tak hodiny poleháváme v našem čisťounkém a vlahém bazénku, z kterého je možno pohodlně (a to i o půlnoci) sledovat televizi. Bintang je vzorně vychlazen, nirvána. Časem jsem si zvykla i já. Ale nebojte, nebylo to tak hrozné, nerozmáčeli jsme se. Podle plánu jsme pravidelně vyráželi na výlety, abychom Bali trochu poznali. A během těchto výpadů jsme všichni došli k názoru, že naše původní představy nelze na Bali zcela bezezbytku naplnit, a tak se nám hotel Segara Angun stal definitivním balijským domovem.

Zvykli jsme si chodit do samoobsluhy na rohu, kde mají výborný koňak, ale veškerý alkohol je schovaný a zamčený úplně vzadu. Jakmile nás andílci vidí, hned se chichotají a hrnou se s klíčem do skladu. Zvykli jsme si na tropickou vzorně udržovanou zahradu i na pravidelné roznášení vonných tyčinek, květů, jídla i cigaret pro všudypřítomné bůžky. Když nám pak po návratu z dvoudenní cesty rezervují opět naše dva sousední bungalovy, cítíme se tady fakt jako doma.

Nejspokojenější je tady asi Pepík. Spoustu času tráví konverzací s andílky - ať již s recepční, nebo s kuchařkou a servírkou v jedné osobě. Obě obdarovává penězi i úsměvy, obě se s námi na konci pobytu dojatě loučí …. ani nechci domyslet, co jim všechno nasliboval )))

Vaškovo debatní okénko Snídaně v altánu uprostřed tropické zahrady má opravdu něco do sebe, obzvláště když personál je již od rána usměvavý, příjemný a jídlo chutné - smažená rýže se zeleninou a dvě smažená vejce. Rozvíjíme politickou debatu. Po chvíli Pepa prohlašuje, že kdykoliv se pustí do debaty o privatizaci, máme ho kopnout do hlavy.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Indonésie 2007
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Indonésie 2007:
Čísla a fakta o naší cestě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy