Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indonésie 2007 - Jimbaran
Poslalpepik v Sunday, 20. January 2008 @ 22:18:37 CET
Přispěno pepik

Jimbaran je malá rybářská vesnice, jež však díky turismu vypučela do nevídaných rozměrů, zejména díky restauracím. Na zdejší pláž se stahují každý večer stovky možná dokonce tisíce lidí, aby při západu slunce romanticky povečeřeli na břehu moře. Romantika promyšlená, naprogramovaná a masová.

Náš taxíkář nás zavezl jako jedny z prvních a hned nasměroval do nejdražší vývařovny. To samozřejmě neměl dělat. Podezíraví Čecháčci se hned vysmekli a začali pátrat na vlastní pěst. Nejprve jsme se snažili zahnat zklamání z té kolektivní atrakce, neboť dlouhatánské do nekonečna se táhnoucí řady prázdných stolů očekávající hladové mlaskouny, to nebyl zrovna nejpovzbudivější pohled. Tak prcháme až zcela na kraj tohoto jídelního megakomplexu a objevujeme zcela jiný svět. Restaurace musejí mít samozřejmě stálý přísun ryb a my se ocitáme v jejich zázemí, mezi rybáři právě přivážejícími čerstvé suroviny. Tak tohle tedy stojí opravdu za to !!! Mladí i staří obtěžkaní káděmi a nůšemi, z kterých vykukují dlouhé ocasy nejrůznějších druhů ryb. Ryby malé, velké, barevné i placaté. Vše směřuje k ošumělé a jakoby narychlo zbouchané tržnici, kde ženy většinu ryb čistí, některé kuchají a porcují, všechny nabízejí. Zápach je tu jako z ryb, much hejna, ale vládne pohoda. Úlovek byl dobrý, jako asi ostatně pokaždé. Pomyšlení na to, že dnes nebudeme určitě jíst žádnou rybu z mrazáku nebo dary moře importované bůhvíodkud, nás smiřuje s myšlenkou zapojit se do hromadného konzumování. Ještě několik hodně fotek, s otevřenou pusou sledovat letadla přistávající na letištní ploše v těsné blízkosti tržnice a hurá nazpátek.

A přišla chvíle pro mé gurmány. Třesou se nedočkavostí nad úkoly, které si spravedlivě a logicky rozdělili. Vašek jako nejuznávanější odborník přes papů bude hodnotit a vybírat ryby, Láďa jako finanční expert usmlouvá co nejpříhodnější cenu a Pepík miláček místních bude všechny kolem bavit, aby to nebyla nuda a všichni jsme si užili. Užívali jsme si dlouho a dobře, kluci se báječně bavili, až jsem je musela krotit: Tak už konečně nějakou hospodu určete a vyberte menu!!! Sun set totiž nečeká, prázdná místa u stolů se bleskově zaplňují a kluci pořád ještě v nejlepším……

A Vaškovo kulinářské? Jednotlivé restaurace se předhánějí ve výši nabízených slev, jen aby ulovili nějakého zákazníka. Po rekognoskaci cen a nabídky usedáme ke stolu na pláži. Z akvárií nám vytahují nešťastné živočichy, které poté grilují nad rozpáleným uhlím z kokosových ořechů.

Vybíráme Red Snapper, Barakuda + ještě nějaké dvě ryby, jejichž jméno neznáme, dále pak krevetky na chuť a jednu velkou sepii. Příloha je rýže, orestovaný listový špenát a 5 druhů omáček: česneková, chilli klasická, chili s kečupem, sojová s cukrem a vínem (černá), curry s červenými a zelenými chilli papričkami + lemon grass. Je to symfonická báseň na téma mořské dobroty. Před námi je západ slunce, příboj, hromady dobrot a krásně teplo.Tak tady je opět ten pravý ráj. Jako vyvrcholení (orgasmus) posledního večera na Bali se to opravdu vydařilo.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Indonésie 2007
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Indonésie 2007:
Čísla a fakta o naší cestě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indonésie 2007

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy