Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 5 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Indonésie 2007 Závěr
Poslalpepik v Sunday, 20. January 2008 @ 22:30:43 CET
Přispěno pepik

A jaká tedy byla letošní dovolená? Jedním slovem super. Pohodová, krapet dobrodružná, osvěžující, poučná a v neposlední řadě i dobře společensky zvládnutá. Nutno říct, že ani nebyla drahá, i když jsme vůbec nešetřili, a co víc, ani nesmlouvali. Kluci sice tvrdili, že na smlouvání není čas, já si ale myslím, že spíš byli líní. Pravda je taková, že je zde levně a nám bylo trapné se o pár peněz handrkovat.

Mírně mě zpočátku vykolejilo, že kluci si jedinou babu výpravy příliš neopečovávali, jak bych od tří gentlemanů jejich ražení očekávala. Pokud budu upřímná, spíše opak je pravdou. Fungovala jsem nejenom jako kulturní referentka, ale často i jako jejich ošetřovatelka a chlácholička. Jeden se totiž ošklivě spálil o lodní lano, druhý měl plnou nohu ježků a třetí? Toho poškrábala opice! Klidně si můžete tipnout, jak si pánové svá malá neštěstí rozdělili ….Ale teď popravdě. Byli jsme si příjemnými a rovnocennými společníky, prostě bezva parta. Kluci, díky.

Doma nás děti pěkně přivítaly, připravily moc dobré papání. Naše nejvěrnější dopisovatelka Hanička, která nám celou dobu pobyt v daleké Asii zpříjemňovala, nám spolu s Vincíkem udělala velkou radost. Oba totiž počkali, až se vrátíme, abychom naše malé zlatíčko mohli na světě uvítat mezi prvními. A tak Vincíkovi tuto letošní reportáž s dovolením kluků věnuji.

A jak letošní dovču viděl Pepík? Cesta nás stála cca 45 000 Kč každého. Včetně letenky, dvou dní v Hongkongu, čtyř přeletů, najímání aut, lodí, výborného papů, dobrých hotelů a nakonec i dárků a nákupů. Nedokážu si představit, co by si za takovou cestu s tolika zážitky řekla jakákoliv cestovka, pokud by ji vůbec byla schopna zorganizovat. Kromě Balli, to zvládne i ten, kdo dojede na Bucek, jsme viděli místa, kam se každý nedostane. Když naše fotky viděla sousedka Luisiana, která je pravá Indonésanka, byla zaražená, a to dělala průvodku turistům.

Volba destinace byla rozpačitá: o lidech jsme věděli jen, že jsou milí (podle Luisiany) a že má země kolem 15 000 ostrovů. Jako mladý filatelista vzpomínám na krásné známky, a ze zpráv víme, že tam každou chvíli něco bouchne, šplíchne z moře, sesune se, zatřese, spadne nebo se potopí. Naopak kamarád Ludvík, který dlouhé roky pracoval pro Indonéskou ambasádu, nás varoval. Naštěstí neměl pravdu, každá země asi vysílá to nejhorší, co se válí po ministerstvech.

Největší nerozvážností bylo vydání se na 28 hodin trvající přesun z ostrova Flores na ostrov Lombok přes muslimský ostrov Sumbawa, a to jsme nevěděli, že dojde nafta v noci v pustině. Později jsme potkali mladého Čecha cestovatele, který nám vyprávěl o velkém dobrodružství - přejezdu 600 km dlouhé Sumbawy. Dost jsme riskovali, ale dnes je to vzpomínka. Našim následovníkům bych doporučil přílet do Lubuanbajo a po projetí ostrova odlet z Maumere. Flores byl to nejzajímavější, 6 dni je málo.

V Indonésii by se nechalo cestovat nekonečně dlouho, ale čekají na nás stejně zajímavá místa na světě. Kam příště ? Květu moc zajímají bojiště druhé války v Pacifiku, tak by cesta kolem světa začínala někde na Filipínách. Okinava, tance s věnci v Polynesii a vrátit se ze západu. Takže jen abychom vydrželi!!!!!


 
Příbuzné odkazy
· Více o Indonésie 2007
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Indonésie 2007:
Čísla a fakta o naší cestě


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Indonésie 2007

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.09 Sekundy