Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Kuba 2006 Jak jsme cestovali
Poslalpepik v Tuesday, 09. January 2007 @ 22:12:31 CET
Přispěno pepik

Jak už jsem se zmínila, na přesun do karibského ostrova jsme zvolili cestovní kancelář. Letos je velkým hitem koupit si zájezd u německé cestovky, neboť vše pak vyjde podstatně levněji. No, jak koho ))

Odlet byl odpoledne z Franfurktu. Naštěstí v neděli, takže jsme si dovolenou nastavili a vyrazili autem již v sobotu – samozřejmě je možné z Prahy do Franfurktu jet autobusem, nebo dokonce letět. Proč však volit takové fádní cestování, že? Libor naleštil mercedesa, který nám na zpáteční cestě připraví několik horkých chvilek, a už ráno frčíme. Pravda, frčíme poněkud zvláštně, neb na trojku. Ano, na trojku. Tomu, kdo nerozumí, vysvětlím. Oba naši hoši, kteří řízením auta strávili skoro celý život a kteří mohou dnes už sedět za volantem skoro poslepu, nepoznali, když se jim do tempomatu vloudil třetí rychlostní stupeň a usadil se tam natrvalo. Vydrželo mu to takových 250km. Mírné podezření a pořádné zděšení vzbuzovala pouze ručička u benzínu, která samosebou byla hodně živá )) No, i takové věci se mohou přihodit….

Pepík na internetu nalezl bezva německou službu: hotel Achat ve Franfurktu nabízí dvoulůžkový pokoj za 75 euro a k tomu ještě zajímavou službu: zadarmo parkování po celou dobu vašeho zahraničního pobytu, na letiště a z letiště vás dopraví zdarma mikrobusem. Paráda, neberte to!!!

Samozřejmě na internetu vše vypadá báječně, ale skutečnost… hotel Achat byl ve Franfurktu asi jako mladoboleslavská Škodovka v Praze. Parkování bylo zadarmo, ale pouze za hotelem (nutno říct že bezpečné), a do mikrobusu na letiště jsme se nedostali, neboť se tam na poslední chvíli vecpala prdelatá Němka. „Já to říkal, měli jsme letět s cestovkou z Prahy,“ zazněla historicky poprvé věta, která nás pak měla provázet celou naši dovolenou.

Nic se ale nejí tak horké. Hotel byl moc pěkný, čistý, snídaně bohatýrská a moc dobrá. Na pokoji jsme spucli fantastické řízečky, které Pepík připravil na cestu, a pak vyrazili do světa. Je zajímavé, jak už kolikátou naši zámořskou cestu začínáme buď dobrovolně či vlivem vnějších okolností v nějaké evropské metropoli. Po Amsterodamu a Madridu tedy nyní Franfurkt. Do centra jsme jeli metrem, které i v této německé Mladé Boleslavi stavělo. Zaujalo nás, jak moc je to kosmopolitní město. Všude barevní lidé, zdaleka to nebylo Německo, jak jej z minulosti známe. V obchodech hodně šátků na hlavách, to nás vážně zaskočilo.

Druhý den, když nás mikrobus nenaložil, jsme po menším dohadování v recepci zamávali našemu opuštěnému mercedesu a na letiště vyrazili taxíkem na účet hotelu. Koneckonců, žádné zle.

Letěli jsme se společností Condor. Bída. Na palubě jen uvítací campari, jinak se podává jen nealko. Pivo i víno musíte platit. Jídlo chuti nevalné a služby taktak. „Já to říkal….,“ přišlo tentokrát zcela oprávněně. Nicméně let klidný, za pouhých 10 hodin jsme už rolovali ve Varaderu.

Naše cestovka 5 vor Flug je takové dobrodružné uskupení. Na letišti nás čekal zástupce, který duo kosak-kosakova posadil do taxíku a vzhůru do Havany!!!! Z celého letadla jsme byli pouze my jediní, kdo měl tzv. kombinovaný zájezd. Čtyři dny v Havaně a pak pláž na Varaderu. Libora zanecháváme svému osudu, když jsme ho posadili do jednoho z autobusů podle seznamu. To je jedna ze zvláštností této země. Všude na Kubě vás provázejí seznamy. Jakmile nejsi na seznamu, máš smůlu. Buď nikam nejdeš, nebo můžeš nastoupit, buď tě vítaj, nebo zatracujou. Jen podle toho, na jakém seznamu ses octl.

Hned na začátku je nutno zmínit zdejší specifikum: dvojitou měnu. Tyto řádky píši v prosinci 2006 a finanční situace v zemi je naprosto jiná, než jak popisují všechny bedekry. Na letišti jde Pepík okamžitě do směnárny podle hesla bez peněz, do žádné cizí země… A okamžitě studená sprcha!!!! Dolary nevyměňují, nebo ve velmi špatném kurzu. No jasně, Amerika tady nyní má opravdu velmi špatný kurz) Takže měnit jen eura. Dobrá. Ale co za to obdržíš? Konvertabilní pesos. Koukáme jak zjara, o takové měně jsme ještě neslyšeli. CUC neboli cucák je označení papírků, jež platí pouze nyní a pouze zde. Okamžitě nám to evokuje naše staré známé bony. Bezcenné papírky, za které by si kdysi u nás leckdo nechal ruku useknout, neboť jen za ně se mohly sehnat džíny… Tak takhle to vypadá. Za cucy si totiž na Kubě koupíte dneska nejenom džíny, ale vlastně všechno, co chcete. Za normální pesos nekoupíte skoro nic, protože v krámech, kde se platí místní měnou, nic není. Od turistů se očekává, že budou platit jenom cucama, pesos se vám dostane do ruky, jen když vás někdo „prohodí“ - vrátí na cucy kubánské pesos. Poměr je tak 1:20. Pikantní na celé záležitosti ale je, že místní těm cucům říkají pořád a stále jen dolary….. Zpočátku jsme si nemohli zvyknout, ale stejně jako všude na světě i tady je zvyk železná košula. 
Příbuzné odkazy
· Více o Kuba 2006
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Kuba 2006:
Zátoka sviní


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Kuba 2006

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy