Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 6 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Kuba 2006 Varadero
Poslalpepik v Tuesday, 09. January 2007 @ 21:50:17 CET
Přispěno pepik

Do Varadera dorážíme nervózní, unavení a hladoví. Zajistila nám to naše „perfektně“ fungující cestovka. Ráno totiž připraveni a zabaleni v hotelové hale v Havaně, raději o čtvrt hodiny dříve, aby nám neujel varaderský autobus. Autobus přijel o čtvrt hodiny později, tedy po našem půlhodinovém čekání, ale bohužel…. Na jeho seznamu jsme nebyli, tedy nejedeme. Průvodce se tváří vstřícně: nebojte, pojedou ještě další autobusy a mikrobusy, je dost času. Měl pravdu. Za deset minut přistál mikrobus směr Varadero, ovšem ani ten neměl seznam s našimi jmény. Po další půl hodině jsme už dost nervózní, když tu se objeví další krásný poloprázdný autobus s cedulí známého letoviska. Teď už se Pepík nedá odbýt. I když samozřejmě ani na tomto seznamu nejsme, donutí průvodku, aby telefonovala našemu delegátovi. Po něm jakoby se zem slehla. Není doma, telefon zvedá pouze manželka, která nic neví. Průvodkyně nám zanechá sladký úsměv a vzkaz z recepce, že za telefon dlužíme 5 eur. A se zvoláním: vydržte, určitě přijedou, je pryč. Pomalu nastává čas, kdy bychom se měli vyvalovat na pláži, a my u stolku, který se pomalu plní prázdnými bukanýrskými lahvemi. Sklíčení, naštvaní, bezradní. Při nejhorším si vezmeme taxíka, ale přece se jen tak lehce nevzdáme!!!!!!! A tu se zjeví sympatická německy skvěle mluvící průvodka. Bezděky se přizná, že našeho delegáta Ronalda zná. A je jí hned jasné, že má průšvih. Zvýšené hlasy, nekoordinovaná gestikulace a touha zvítězit z nás sálá stejně jako těch šest vypitých piv. Bleskově někam volá a během chvilky vítězoslavně oznamuje, že pro nás posílají taxíka. Hurá, po třech hodinách nejistoty máme vyhráno!!!!!

Taxíkář je příjemný a mluví slušně anglicky. Nejvíce ho zajímá, jak to bude, až padne současný kubánský režim. Naše porevoluční zkušenosti hltá s otevřenou pusou, až občas zapomene zařadit. Pokud Pepíkovy rady ohledně nemovitostí a dalšího podnikání nezapomene, za pár let bychom mohli jet na rekreaci do jeho vlastního hotelu )))

V recepci průměrného a dost ošuntělého hotelu Sun Beach nás již netrpělivě očekává Libor, jehož spálený nos i záda napovídají, že se dávno zbavil pracovních stresů a krásně si tu odpočívá. Hned si však stěžuje, že nemá pokoj s balkonem ani s výhledem na moře. Tak počkat, to my si vyřídíme. Taky že jo! Po intervenci recepční škrtá nějakého nešťastníka a nás přiděluje k jeho balkonu. Že se jednalo o hrubý omyl, to jsme zjistili hned za pár dní. Krásné pokoje s balkonem mají totiž závažnou vadu na kráse – neteče v nich teplá voda. A tak se nám naše aktivita vůbec nevyplatila. Celý pobyt se totiž chodíme sprchovat do volných pokojů bez balkonu, čekáme na klíč a přetahujeme se s dalšími balkonovými nešťastníky. Ale po pravdě řečeno, teplá voda je jediný zásadní problém. Jinak vše jde tak, jak má. Jídla i alkoholu dostatek, i když kvalita obojího je dost sporná, my však nejsme nikterak nároční.

Pamatujte si ale, že Varadero není Kuba. Kdo byl pouze na Varaderu, nemůže tvrdit, že zná Kubu. Toto město je spíše takové turistické hnízdo, které nám silně připomíná mexický Cancun. Hotely jeden vedle druhého, všude all in, tedy okroužkovaní rekreanti, kteří se přejídají, opíjejí a válejí na pláži. Pokud je špatné počasí, je jen málo možností, jak se zde zabavit. Ale na druhou stranu, pokud přeje slunka svit, zdejší moře je úžasné. Teplé, přátelské a píseček mňam mňam. Prý je tu i krásné potápění a šnorchlování, my ovšem měli smůlu – velký vítr a velké vlny, které nám nedovolily ani pořádně plavat, natož pozorovat podmořský svět. Nutno ale přiznat, že na pláži jsme si krásně zalenošili a odpočinuli. Tedy pokud nás počasí nenutilo nosit teplé bundy a lít do sebe horký čaj s rumem…

Ani místní obyvatelé nejsou typičtí Kubánci. Jedná se o lid turismem nakažený, zkažený. Využívají turisty a dřou je, kde můžou. Je to stejné jako všude jinde ve světě, kde se mísí místní s cizinci. Zajímavý jev, který pozorujeme již dlouho. Ostatně naše země není výjimkou…..

Varadero snadno poznáte, pokud si koupíte denní jízdenku na zdejší vyhlídkový autobus. Povozí vás po celém městě, na každé zastávce máte možnost vystoupit a zase za chvíli nastoupit. Určitě to udělejte, poznáte během pár hodin, že v podstatě není co poznávat))))

My se však na Varaderu zařídili po svém. Já hodně odpočívala a spala, společenskou „povinnost“ za naši rodinu obstarával Pepík. Nevím jak, ale podařilo se mu kolem sebe shromáždit partu lidí, již dokázal naladit na stejnou vlnu veselí, bezstarostnosti a alkoholu. Brňáci, čeští Kanaďani, český Němec i se svojí německou manželkou. Lidé různých zaměstnání i různé letory, to byl základ naší party. Spojovala nás pouze chuť se bavit, odpočívat a smát se. Do toho nějaká Albánka, příkladná rodinka z Trutnova nebo kanadská Polka, která uvěřila opileckým kecům, že je Pepík smutný a osamocený…. Zato krásné holky z Jamajky, ty se smály a tulily pouze do té doby, než jsem jim spiklenecky špitla, že Pepík je ženatý a navíc velmi chudý )))

Doporučení

Pokud si ve Varaderu budete někde měnit peníze, vždy požadujte ve směnárně – i v hotelu – účet. Co je psáno, to musí být dodrženo!!! Pokud se však spolehnete na milou úřednici či šik úředníka, buďte jisti, že si pár drobných, či spíše velkých nechá pro svou početnou rodinu. Otázka účtů je aktuální všude – v obchodech i v restauracích. Stal se pro nás z toho už sport. Necháme si vrátit drobné či vysázet vyměněné peníze a teprve potom chceme účet. Ve 100% případů s tím malým kouzelným papírkem k nám připluje i nějaký obnos navíc….

Také pozor na výletní autobus: některé průvodčí zkouší úžasnou fintu. Váš celodenní lístek si vezmou po dobu jízdy „do úschovy“ a pak čekají, zda se o něj přihlásíte. Pozorovali jsme opět ze sportu (co dělat, když se nedalo koupat) některé spolucestující. O lístek se přihlásili tak 50 na 50. A tak jsme bleskurychle pochopili, proč nám průvodčí už ráno prodávala použitý lístek, který je striktně označen datem, aby se nemohlo podvádět ))) 
Příbuzné odkazy
· Více o Kuba 2006
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Kuba 2006:
Zátoka sviní


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Kuba 2006

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy