Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Kuba 2006 Půjčujeme auto
Poslalpepik v Tuesday, 09. January 2007 @ 21:45:57 CET
Přispěno pepik

Jak už jsem zmínila, nehodlali jsme se smířit s myšlenkou, že se budeme celou dovolenou jen povalovat na pláži. Máme v plánu poznat opravdovou Kubu, nejen turistické hnízdo Varadero. Takže vzhůru do toho!!

Po menších dohadech se rozhodneme, že si půjčíme auto. Pepík samozřejmě kypí aktivitou a žene nás do všech místních půjčoven. Všude ty samé otázky: kolik na jak dlouho, jak pojištěno a co benzín. Nutno říci, že podmínky jsou vesměs stejné. Přesto nacházíme jednu malou pobočku společnosti Cubanatour, kde operuje moc příjemná, pohledná a milá slečna hovořící plynně a hlavně srozumitelně anglicky. Je ochotná nám půjčit malý Atos pro 5 osob na tři dny za 170 pesos (samozřejmě CUC) a s plnou nádrží v ceně. Pojištění platíme 350 pesos, spoluúčast máme malou. Nutno říct, že při půjčení auta je na Kubě nutná nejvyšší obezřetnost. Jak máme informace, pokud dojde k nehodě či jakékoli poruše, za vše může cizinec. Předpokládá se, že má hodně peněz, tak ať tedy cáluje. Opravdu se vyplatí pečlivě vybrat půjčovnu a hlavně konkrétní auto, problémy jsou prý časté. Naštěstí nám ani Haničce s Vincim se nic problematického nepřihodilo.

Auto je ráno přistavené u hotelu, sepisujeme velké a nesrozumitelné smlouvy, jemně se rosím, když vše vidím. Samozřejmě platíme ještě další vícenáklady: záloha (naštěstí v eurech, co bychom asi tak dělali nakonec s tou spoustu cuců) a 3 pesos na každý den za dalšího šoféra, který si troufá usednout za volant. Ještě dostáváme malou a dost nepřehlednou mapku ostrova, navíc pár nesrozumitelných rad typu: na dálnici za semaforem po 6km uhněte doprava. Rada k nezaplacení, kterou jsme vyslechli asi ve třech jazycích, stejně ale nepochopili. Na dálnici semafor? A kde jako? A proč máme uhnout po 6 km? Snad pojedeme podle ukazatelů, ne? Tak takhle naivně začínáme své putování….

Navíc jsme ve zdejší sestavě jediní, kdož se v tuto dobu odváží půjčit si auto a sami řídit. Takže nervozita a mírný stres na místě…. Jak to tady chodí? Můžeme se jen tak sami pohybovat? Co když bude nějaký problém a zatknou nás? Příklady Pilipa a Bubeníka jsou dosud v živé paměti. I když nemáme v úmyslu nabourávat zdejší režim, stejně se úplně svobodně v této nesvobodné zemi necítíme. Navíc jsem si v probdělé noci před putováním omílala zděšenou otázku kamarádky a zkušené cestovatelky po exotických destinacích Jiřiny: „Vy si na Kubě chcete půjčit auto? To bych rozhodně nedělala. Naši známí totiž……,“ a v tom okamžiku nás někdo vyrušil a já si za měsíčního svitu na varaderské posteli představovala nejhrůznější zakončení tohoto varování…. Nakonec mi po návratu vyprávěla, jak se jejím přátelům rozbilo auto a jaké problémy a kolik času a peněz je to stálo…. Každopádně já v probdělé noci už ty imaginární známé viděla v šatlavě a v kdovíjaké mučírně )))) A tak ráno nevyspalá rozdávám našim novým známým z Brna kartičky s iniciály a snažně je prosím a vydávám pokyny, co dělat, kdybychom se nevrátili……. Asi jsem je krapet nakazila: v den našeho příjezdu s dalšími z nové rodící se party sedí v hotelové hale a poctivě s kelímky rumu čekají na náš příjezd, který pak mohutně a hlasitě společně oslavujeme. Touto cestou jim ještě jednou děkuji, pomohli mi překonat bázeň a předstartovní nervozitu.

Tu ostatně hojně přiživoval Libor. Připravený a zabalený na minutu přesně sedá do auta a užuž chce vyrážet. Pepík zpocený a umorděný všemi smlouvami, podpisy, zálohami, doporučeními a vůbec celým jednáním se slečnou a statným černým šoférem, který nám auto svěřuje, se potřebuje na pokoji dát do kupy, krapet se opláchnout atd. Kolikrát jsem slyšela to ráno „Já to věděl, měli jsme si zaplatit výlet od normální cestovky,“ to jsem ani nestačila počítat. Lamentace končí rázné Pepíkovo: tak se na to vykašli, pojedeme s Květou sami. A tu se projevil dobrodružný Liborův duch. Takovouhle blbost si přeci nemůže nenechat ujít…… Prima, s půlhodinovým zpožděním tedy vyrážíme. Libor za volantem, my se všemi mapami a poznámkami na kolenou. Jak jich bude potřeba!!!!

Doporučení

Pokud si půjčíte auto, předem ho důkladně zkontrolujte a prohlédněte, jestli má vše, jak má mít. Od více lidí víme, že v případě poruchy, chybějících náhradních dílů či nedej bože nehody, mají turisté velké problémy.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Kuba 2006
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Kuba 2006:
Zátoka sviní


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.71
Hlasů: 7


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Kuba 2006

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy