Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 3 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05 Úvod
Poslalpepik v Wednesday, 18. January 2006 @ 22:01:02 CET
Přispěno pepik

Naše letošní cesta se odehrávala ve stejné režii a stejném obsazení - Květa, Pepík, Vašek jako vždy, jen produkce byla tentokrát podstatně jiná. Tak nějak jsme letos podlehli pocitu, že jsme staří a zkušení cestovatelé, a vydali jsme se nikoli na cestu, nikoli na dovolenou, ale spíše na výpravu, možná by se slušelo říci na expedici. Vedoucí naší trojky Pepík nám pečlivě připravil za našeho nevšímavého přitakání trasu, kterou zdolat za měsíc byl homérský kousek. Vždyť během putování jsme potkali Francouze, kteří podobnou cestu (sice o něco málo delší) měli rozplánovanou na čtyři měsíce! .

Jsme ale sehraná trojka, a tak jsme vše v pohodě zvládli. I když teprve s odstupem si doma během prohlížení fotografií uvědomujeme, kde všude jsme byli, co vše jsme zažili a jaké to bylo úžasné dobrodružství. Nic podobného jsme zatím ještě neabsolvovali, a to máme už něco sježděného. Zážitků a dojmů máme nepřeberně, po návratu domů by se však slušelo vybrat si alespoň pár dní dovolené :))

Jednou z novinek naší letošní expedice byl i Vaškův komunikátor, zakoupený speciálně na cesty. Co že to je? Takový malý oný s klávesničkou, na který byl Václav nesmírně hrdý a od kterého se ani na chvíli neodloučil. Neustále ho oprašoval, opečovával a věčně do něj něco smolil. „Neruš, nebo Tě dám do zápisu,“ občas vyhrožoval. Ale nestalo se tak. Vyťukával každý den poctivě a pravdivě vše, co se událo, co jsme snědli (to obzvlášť) i vše, co jsme si jen mysleli. A plody jeho práce máte možnost ochutnat v druhé části tohoto povídání.

Během naší expedice jsme se samozřejmě nevyvarovali několika pochybení, několikrát jsme zaváhali, párkrát jsme měli štěstí. S odstupem už můžeme vše zhodnotit a pokusíme se vám poradit, jak by se podobná cesta nechala absolvovat malinko lépe a o něco snadněji. Pokud nás budete chtít následovat, neváhejte, stojí to zato. Naše doporučení vám jistě pomůžou, aby cesta byla v pohodě.

Pro orientaci uvádím většinou i ceny ubytování a dopravy. Pro vaši informaci, v listopadu 05, kdy jsme cestu absolvovali, jsme počítali 1 argentický pesos 8 Kč. V Chile, stejně jako na Velikonočním, jsme každou sumu dělili 20, abychom se dostali na koruny. Např. 10 000 chilských pesos je 500 Kč. Nejlevnější z těchto tří zemí byla Argentina. 
Příbuzné odkazy
· Více o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05:
El Calafate, El Chalten


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy