Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05 Madrid
Poslalpepik v Wednesday, 18. January 2006 @ 21:59:55 CET
Přispěno pepik

Jak už si asi naši příznivci zvykli, nezačínáme občas cestu tam, kam máme koupené letenky a kde máme nastudovanou trasu. Stejně tak letos. Mezipřistání v Madridu se stalo na jeden den a jednu noc cílovou destinací našich jihoamerických ambicí.

Zcela jednoduše: letadlo do Buenos Aires bylo přebukované, nevešli jsme se tam, stejně jako několik dalších nešťastníků. A tak jsme obdrželi luxusní čtyřhvězdičkový hotel s plnou penzí, díky Pepíkovi jsme měli dokonce každý svůj vlastní apartmán. Celý den jsme strávili v prosluněném Madridu a po luxusní večeři s dvěma lahvemi červeného (ne každý je v tranzitním hotelu celý den, tak máme mírnou protekci) se nám dlouhý 12,5 hodinový let do Buenos Aires zdá hračkou – pravda, podpořenou Stilnoxem :))))

Madrid jsme poznali velmi povrchně, přesto se nám moc líbil. V sobotu byli lidé slavnostně naladěni, možná i proto, že na hlavním náměstí Plaza Sol probíhala demonstrace za svobodnou Katalánii. Kluky uchvátily obchody plné nádherných visících šunek, mně se líbili pouliční umělci, zvláště ti, kteří tančili tango – nenápadná příprava na Argentinu. Po velkém švédském snídaňovém stolu jsme byli bohužel (ach, ty visící šunky!) zcela plní, a tak jen pivo s olivami za 2,5 eur. Zajímavá byla však návštěva kostela Iglesia de Francesco, kde měli shromáždění Maltézští rytíři. S plnou vážností a plnou pompou, v oblecích, které by v Praze asi vzbuzovaly spíše pousmání, vykonávali své dané rituály. Jen tiché digitální foťáky a čekající šoféři v mercedesech nás ubezpečili, že jsme opravdu v 21. století.

Po městě jsme se pohybovali metrem, systém funkční, bezproblémový a levný. Byla to taková první zkouška naší španělštiny, protože anglicky zde mluví pouze někdo. A my na něj bohužel nenarazili.

Doporučení Pokud máte na přestup na cizím letišti pouze pár desítek minut, nezmatkujte. My byli (oprávněně) vystrašení, že se nestačíme za 50 minut na obrovském madridském letišti přesunout z jednoho terminálu na druhý a navíc si opatřit boarding pass, který nám v Praze nechtěli vystavit. Dali jsme tedy na doporučení letušky v Ruzyni a také české posádky našeho letadla přímo v Madridu, abychom šli na odletový gate bez boarding passu. Velká chyba!! Letadlo bylo přebukované, od čehož by nám sice nepomohl ani zlatý boarding pass, a samozřejmě by odletělo bez nás stejně, ale bez tohoto kousku papíru jsme pro Iberii opozdilci, kteří zmeškali letadlo. Nemáme jsme nárok na nic. Na hotel, na kompenzaci, na náhradní letenku, prostě na NIC! Pouze naše improvizační schopnosti nás dovedly k náhradní letence. Poté herecká etuda nešťastné ženy, která je o půlnoci zoufalá na madridském letišti (málem jsem rozbrečela i kluky, natož mladého supervizora), přispěla k získání bezplatného hotelu. Kompenzace, která je prý velmi dobrým příspěvkem na cesty, nás však minula. Takže doporučení: v každém případě si opatřte boarding pass a nedejte na žádné dobře míněné rady. Pokud však budete číst dál, ukáže se, že ani boarding pass není stoprocentní záruka letu..... 
Příbuzné odkazy
· Více o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05:
El Calafate, El Chalten


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy