Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 7 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05 Arica
Poslalpepik v Wednesday, 18. January 2006 @ 21:47:45 CET
Přispěno pepik

Po deseti dnech strávených na jihu opouštíme chladnou Patagonii brutálním způsobem. Přelétáme totiž rovnou na sever, do města obklopeného pouští. Naši nostalgii potlačuje pouze těšení se na horko, na teplíčko. Ouvej, ouvej, teplo je, ale jen když hřeje slunka svit. Večer zima, zima. Dočetli jsme se, že v Arice, omývané Pacifikem se nechá koupat celý rok. Jo, to jo, řekl taxikář, ale teď se tu koupou akorát Patagonci, dodal posměšně. No, moc Patagonců zrovna dovolenou nemělo…. zato je tady dost stabilní počasí, údajně tady celý rok neprší. Tomu by odpovídala i terasa našeho hotelu, kde je možno sedět na polstrované sedačce, i když tam není žádná střecha. Potěšitelné je, že se dostáváme do oblasti Tarapacá, jak už název nám alkoholikům napovídá, do oblasti, kde se pěstuje úžasné víno.

Ale Arika je moc příjemné město se 180 000 obyvatel. Orientace velmi snadná, centrum malé, přívětivé, útulné a přehledné. Bydleli jsme přímo u pěší zóny v hotelu Las Palmas (jsou tam dva hotely stejného jména, my platili 7 000 pesos na osobu s příslušenstvím a snídaní). Spali jsme tu jen jednu noc, hned druhý den ráno vyrážíme do Národního parku Lauca. Byl trošku problém sehnat nějakou cestovku (už jsme poučeni, že sami do parku, pokud nemáme pronajaté auto, raději ne). Park je ve výšce přes 4000 metrů nad mořem a nedoporučuje se vystoupat tak vysoko rovnou od mořského břehu. Všichni radí přespat v Putre, v malé příjemné vesnici. Dobrá, učiníme tak. Ovšem v době, kdy tam chceme nocovat, zrovna probíhá velký folklorní festival a ani jedna postel není volná! Měli jsme však štěstí. Když už se po dvou hodinách pomalu vzdáváme naděje, upozorňuje Vašek ještě na jednu cestovku. A majitel zrovna téhle je pěkný fiškus. Zakoupil v Putre od armády opuštěný objekt, ve kterém vybudoval zázemí pouze pro své klienty. A mají ještě pár volných míst. Hurá!!! V klidu tedy večeříme a oddáváme se lenošení na noční pěší zóně. Ale ne dlouho, neb nás chlad velmi rychle ubezpečí, že na poušti je vždy všechno trochu jinak, a vyžene nás do postele.

Doporučení Pokud nepospícháte, dopřejte si odpočinek v tomto pěkném lázeňském městě. Navíc je tu dost cestovek, které nabízejí nejenom dvoudenní výlet do Laucy, ale také přes Cordiliery s džípy, několik zajímavých výletů, či přímo expedic. Sever je krásnej, je toho zde hodně k vidění. Zaujala nás cesta z Aricy přes Laucu až do Iquique – a odtud můžete letecky či busem pokračovat dál. V Arice na autobusovém nádraží je třeba si koupit perónní vstupenku, i když máte platný lístek. Bez vstupenky vás tam nepustí. Upozornily nás na to hodné spolucestující, a když jsme nemohli pochopit princip, odtáhly nás ke kase, objednaly lístek a nás nechaly jen zaplatit. Zkoušeli jsme projít bez této vstupenky, fakt by nás nepustili!! Pokud chcete stavět v Calamě a pak pokračovat do San Pedra, jeďte společností Bus Tour. S Pulmanem, který do Pedra nejezdí, jsou na konečné zbytečné komplikace.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05:
El Calafate, El Chalten


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy