Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 9 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05 Antofagasta
Poslalpepik v Wednesday, 18. January 2006 @ 21:35:33 CET
Přispěno pepik

San Pedro jsme po čtyřech dnech opouštěli jen velmi neradi. Nechalo by se tu odpočívat a vegetit určitě ještě déle, ale čas nás neúprosně tlačí. Odjíždíme ráno autobusem po dlouhé rovné a poloprázdné silnici. Úžasné pohledy na naše hory se pomalu mění ve fádní krajinu. Nejenže je fádní, je také velmi smutná. Samozřejmě za její pláč a nostalgii mohou lidé. Nepokrytě a zcela bez zábran krajinu rabují. Bagry dolují měď, minerály, písek, prostě kdeco a velkými auty odvážejí bůhvíkam. Občas vidíme i jak země roní žluté potoky slz – pravděpodobně nějaká chemikálie, kterou si pomáhají při těžbě. Navíc mají Chilané nepříjemný zvyk - stavějí kříže, kapličky či celé hrobky kolem silnic. Občas se nám v některé křižovatce či zatáčce zdálo, že projíždíme hřbitovem. A to je silnice opravdu přehledná, poměrně rovná a málo frekventovaná. Neumím si přestavit zdejší řidiče na naší brněnské dálnici ...

V Antofagastě vychytáváme ubytování rovnou naproti autobusovému nádraží. Centrum města je poměrně malé, přehledné, s hezkou, byť moderní a komerční pěší zónou. Pro nás zůstane Antofagasta místem, kde jsme přenocovali, odpočinuli si a pokračovali dál.

Stejně jako v celém Chile i tady vrcholí předvolební kampaň. Volí se do obou komor Parlamentu, obměňuje se i prezident. Velkou šanci na hradní křeslo má půvabná blondýnka středních let, socialistka Michelle Bacheletová. Její volební heslo zní: Soy contigo – jsem s tebou. Je pozoruhodné, že je s každým voličem, ale se svým mužem, s kterým má tři děti, se rozvedla :)) Přesto ji silně katolicky zaměření Chilani dost podporují. Měla by to být první prezidentka v Chile, možná v Americe vůbec. Jsme na ni zvědavi, avšak její hlavní oponent – pravicový Lavín prý má také šanci. Jen tak pro zajímavost, je to ekonom, bývalý poradce diktátora Pinocheta a bývalý starosta Santiaga de Chile. Jeho billboardy a plakáty zemi zamořily neskutečně. Při našem soukromém statistickém průzkumu vedla výrazně Bašeletka, přestože jak jsme viděli autentické fotky v novinách, není ani tak půvabná, ani tak štíhlá jak na plakátech:))) Pro úplnost nutno podotknout, že bezdomovci volební kampaň přivítali jako takovou a mezi kandidáty moc nerozlišovali. Brali zavděk každým billboardem, který se jim nachomýtl. Bašeletkou se většinou přikrývali, na Lavínovi, který byl tužší a silnější, se zase lépe spalo. Ať žijou volby!!!!!!!!

PS Aktuálně: první kolo voleb vyhrála Bacheletová, ovšem nedostala 50%, a tak musí v polovině ledna absolvovat druhé kolo. Náš odhad nevyšel, jejím soupeřem nebude Lavín, který skončil jako třetí, ale pravicový miliardářský podnikatel Sebastian Piňera. Ovšem Lavín Piňerovi údajně slíbil podporu, a tak asi pediatrička Bacheletová ostrouhá. Dopisuji dodatečně: vyhrála Bacheletová a stala se první jihoamerickou prezidentkou vůbec. Gratulujeme!!!

Doporučení Levný a slušný hotel najdete hned naproti terminalu Tour Bus – navíc kousek od centra. V hotelu Frontera jsme platili za dvoulůžkáč se společnou koupelnou 10 000 pesos. Moc dobře se jí v rybí tržnici – ale musíte tam být dopoledne či brzo odpoledne. Taxík na letiště stojí z města maximálně 8 000 pesos, neplaťte víc! Na nás zkoušeli i tradiční dablovku.


 
Příbuzné odkazy
· Více o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05
· Novinky od pepik


Nejčtenější článek o Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05:
El Calafate, El Chalten


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Argentina,Chile,Patagonie,Velikonoční 05

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.07 Sekundy