Můj účet (přihlásit / odhlásit) | Zaregistrovat se | Přihlásit se jako administrátor
Hledat


Hlavní menu
· Úvodní strana
· 01) Nově přidané články
· 02) Poslat článek
· 03) Archiv článků
· 04) Fotogalerie
· 05) Kniha návštěv
· 06) Ankety
· 07) Napište mi
· 08) Doporučte web
· 09) Statistiky webu

Kdo je právě on-line
Právě je 4 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Vyhledávání na webuAnketa
Jak se ti líbí tato stránka?

Líbí, je inspirativní.
Mám některé výhrady - napíšu je do knihy návštěv.
Nelíbí se mi.
Nezajímá mě.Výsledky
Ankety

Hlasů: 119
Komentářů 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde.

 
Mexiko 2003 Okolí Valladolidu
PoslalPepik v Wednesday, 13. October 2004 @ 22:41:22 CEST
Přispěno Pepik

Další den jsme se s Vaškem rozhodli, že v našem super hotýlku zůstaneme ještě další noc. Vždyť trochu odpočinku si zasloužíme. Pepík je však jiného názoru: odpočívat můžeme doma. Hajdy na kola! Vašek se mírně, ale opravdu jen velmi mírně brání, jako nikdy však nekazí partu a do dobrodružství se po hlavě vrhá s námi. Pepík, který „porád někde lozí,“ už má půjčovnu kol vytypovanou. Místo včerejšího sympatického majitele nám však předražená kola nabízí velká tlustá baba. Tak to tedy ne, táhne nás Pepík do vedlejšího kšeftu. Kola sice levnější, majitel sympatičtější, ale stroje to jsou neskutečné. Plečky, které by si u nás snad ani z černé skládky u lesa nikdo nevzal.

Vyrážíme napříč celým městem na dvě cenoty, které si místní změnili na atrakce, ve kterých se koupou a kam vodí turisty. Cenoty jsou menší, podstatně levnější než včerejší Ik Kill, a tak tam potkáváme malinkatou českou cestovku (CK Prácheň) - asi třicetiletý sympatický Tomáš s sebou veze šest starších dam a jednoho pána. Cestují v podstatě stejným stylem jako my, pouze mají vše předem připravené, zabezpečené a Tomáš, který byl v Mexiku již několikrát, se o ně prý vzorně stará. Moc jsme obdivovali dámy, některé dost přes 60 let, které se s elánem a chutí vrhly do cestování. Některé si k důchodu přivydělávají, aby si svá dobrodružství mohly užít. Klobouk před nimi dolů.

Obě cenoty, Samulá (jinak také Xkekén) i Dzitnup, leží blízko sebe, asi 10km za městem. Dzitnup je uměle osvětlená, ze stropů visí krápníky, mezi kterými je koupání obzvláště zajímavé. V Samulá jsme zase obdivovali kořeny stromů, které se táhnou ze země desítky metrů dolů k vodní hladině. I tady si pánové pěkně zaplavali. Vedle návštěvy cenot byla velmi zajímavá i samotná cesta a také exkurz, který jsme si dopřáli – zajeli jsme do jedné vesnice, asi 15 km od Valladolidu. Na první pohled bylo patrné, že vesnice je úplně podřízena oběma studním, že všichni zde žijí z turistů, ale na druhou stranu, cizinec jsem určitě nezabloudí každý den. Na návsi se pro děti i potulné psy stáváme atrakcí číslo 1. Po malém pivu z plechovky projíždíme postranními uličkami vesnici křížem krážem. I tady nás zaráží, že všude na ulici je plno dětí, které by měly v tuto dobu sedět ve školních lavicích. Fotíme si jeden typický dům obklopený palmami, se střechou z rákosu, s ledabylým plotem a udusanou hlínou přede dveřmi. Než se nadějeme, je kolem nás plno dětí a mamin s miminy na rukou. Už vytahuju pesos, abych jim udělala radost, když zkušený Pepík velí: „Peníze ano, ale nejdřív nasedni na kolo a pak rychle uháněj pryč.“ Měl pravdu, jakmile dvě děti dostaly peníze, chtěli samozřejmě všichni. Vašek také rozdává, ale pořád je to málo...... Každé dítě natahuje ruku dvakrát, třikrát. Když se do boje pustily i maminy, museli jsme se dát na kvapný ústup. 
Příbuzné odkazy
· Více o Mexiko 2003
· Novinky od Pepik


Nejčtenější článek o Mexiko 2003:
Závěr - Mexiko 2003


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 2


Prosím, hlasujte pro tento článek, zabere Vám to jen vteřinu:

Výborný
Velmi dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým


Podobná témata

Mexiko 2003

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se

Stránky zprovoznil TomasHoly.com.
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generace stránky: 0.08 Sekundy